jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۹۳۵۹   ۰۳ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خدا را شکر در کشورمان بوستان‌های گل‌محمدی و آیین گلاب‌گیری کم نداریم؛ یکی از دیگری زیباتر و تماشایی‌تر و خوشبوتر؛ از قمصر کاشان گرفته تا میمند فارس که شهره عام و خاصند. اما جاهایی هم هستند شاید کمتر شناخته شده، اما همان اندازه تماشایی و پرجاذبه، مثل منطقه لاله‌زار شهرستان بردسیر استان کرمان که طی یکی دو روز گذشته، آیین و فن گلاب‌گیری‌اش در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشورمان به ثبت رسید. منطقه لاله‌زار شهرستان بردسیر از مناطق کوهستانی استان کرمان محسوب می‌شود که به سبب برخورداری از آب و هوای خنک، دارای گلستان‌های وسیع گل‌محمدی است. سالانه7000 تن گل‌محمدی در منطقه لاله‌زار بردسیر گلاب‌گیری می‌شود. همچنین هرساله با آغاز فصل گل چینی، جشنواره گل‌محمدی در سایت گردشگری این منطقه برگزار می‌شود./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر