jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۴۶۱۳۴   ۱۴ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۳:۲۲

عضو هیات رییسه مجلس گفت: امام خمینی(ره) با آغاز نهضت خود اجازه ندادند اسلام پوشالی در منطقه استقرار پیدا کند و امروز هم جمهوری اسلامی ایران با وجود رهبری معظم انقلاب اسلامی با عزت و اقتدار با حرکت در مسیر امام روز به روز به سمت شکوفایی پیش می رود.

امام(ره) نبود اسلام پوشالی منطقه را فرا می گرفت

اسدالله عباسی در گفت وگو با جام جم آنلاین با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) قدرت ها تلاش داشتند اسلام را در منطقه و جهان محو کنند، اظهار داشت: اگر امام دامنه مبارزات خودشان علیه حکومت وابسته شاه را گسترش نمی دادند و انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید ما الان شاهد یک اسلام پوشالی نظیر آنچه امروز در برخی از کشورهای منطقه هست بودیم اما این امام بود که با اقتدار جلوی تحریف و نابودی اسلام را گرفتند.

وی افزود: حرکت حضرت امام نه تنها موجبات سقوط رژیم طاغوت را در کشور فراهم آورد بلکه دست بیگانگان و قدرت های چپاولگر را از منابع نفت وگاز ایران کوتاه کرد و لذا این گونه اقدامات بارقه های امیدی را در جهان اسلام مبنی بر احیای دوباره مذهب و استقرار حکومت الهی پدید آورد.

عباسی گفت: انقلاب اسلامی ایران با دادن خون شهدای جوان خود در طول چند سال گذشته چه در دوران قبل از انقلاب و چه در جنگ تحمیلی، امروز درخت محور مقاومت را در برابر آمریکا و اسراییل در منطقه آبیاری و تنومند کرده است و این همان آرمانی بود که امام از ابتدا دنبال می کرد و شاید تحقق همین آرمان بود که ایشان در وصیت نامه عبادی سیاسی خودشان فرمودند«با دلی آرام و قلبی مطمئن از خدمت خواهران و برادران مرخص می شوم...».


وی در ادامه با اشاره به انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی ابراز داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در فرآیند مبارزاتی قبل از انقلاب حضور داشتند و در شکل گیری انقلاب هم همواره بعنوان شاگرد در کنار امام بودند لذا به درک درستی از فلسفه انقلاب اسلامی رسیدند و به همین خاطر در طول حیات نظام جمهوری اسلامی شاهد هستیم که ایشان چطور از آرمان های امام صیانت می کنند و حتی از حضور در جبهه ها نیز دریغ نمی کنند.

عباسی ادامه داد: تاکیدات امام خمینی بر توانایی ها و استعدادهای رهبری انقلاب مبنی بر امور مملکت داری و کارنامه درخشانی که در دوره ریاست جمهوری خودشان برای کشور بر جای گذاشتند خبرگان رهبری را به این تصمیم مهم رساند که ایشان شایستگی سکانداری انقلاب اسلامی را دارند که به حق هم این تصمیم با گذشت 3 دهه به خوبی ظهور و بروز کرده است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران به تکیه بر مدیریت مقام معظم رهبری با عزت و اقتدار به حیات خود ادامه می دهد و حقیقتا در برابر همه قدرت های سلطه گر ایستاده است، امکانی که در کمتر کشوری در دنیا شاهد آن هستیم و حین استقلال از هیچ یک از اهداف خود عدول نکرده ایم و روز به روز به سمت شکوفایی کشور در حرکت هستیم.

محمدرضا شجاعیان - خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر