jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۳۳۸۱   ۰۱ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۳۲

تحقیقات پلیسی - قضایی جزئیات تازه‌ای از پرونده نوزاد‌فروشی در مشهد را فاش کرد.

جزئیات جدید از پرونده نوزاد فروشی در مشهد

به گزارش جام‌جم، راز این نوزاد فروشی با شک کارمند ثبت‌احوال به زن و مردی فاش شد. این زن و مرد با مدارکی قصد داشتند، برای نوزاد شناسنامه بگیرند که کارمند ثبت احوال متوجه هم نامی مادر و نوزاد شد و موضوع را به پلیس اطلاع داد.

در ادامه ماموران متهمان را دستگیر کردند که مشخص شد، آنها عضو یک شبکه بزرگ فروش نوزاد هستند.

اعضای این باند نوزادان را ابتدا هفت میلیون تومان می‌فروختند که در ادامه قیمت هر نوزاد را به 31 میلیون تومان افزایش داده بودند.

زن میانسالی معروف به خانم دکتر و یک کارمند بازنشسته ثبت‌احوال گردانندگان این باند بودند که همراه 24 عضو دیگر باند دستگیر شدند.

در تحقیقات پلیسی مشخص شد، خانم دکتر به دروغ خود را پزشک معرفی کرده و فروشندگان و خریداران نوزاد را در آرایشگاه‌های زنانه و مطب پزشکان شناسایی می‌کرد.

اعضای این باند در آخرین اقدام مجرمانه خود، دو نوزاد دختر 15 روزه را به دو خانواده یزدی و اصفهانی فروختند.

زوج یزدی نوزاد را 28 میلیون تومان خریده بودند. والدین این نوزادان مشهدی پس از تولد فرزندانشان را به خانم دکتر داده بودند که نوزاد دیگر به زوجی اصفهانی به قیمت 30 میلیون تومان فروخته شده بود. بررسی‌ها نشان داد، اعضای این باند تاکنون شش نوزاد را فروخته‌اند.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی، دو نفر از اعضای این باند کارکنان ثبت احوال بودند که یکی از آنها بازنشسته شده و تحقیقات پیرامون این پرونده ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر