jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۰۸۰۸ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سال هاست که شهرهای استان‌های جنوبی از جمله خوزستان ، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که خرما و نخلستان‌‌هایشان زبانزد است و منبعی برای کسب معیشت مردمانشان، دچار خشکسالی و بی آبی و کم محصولی شده‌اند. حالا دست کم برای بخشی از نخلستان دارهای خوزستان خبرهای خوشی از راه رسیده است؛ اخباری که محمد باقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور در بازدید از نخلستان‌های شادگان آن را بر زبان رانده و گفته: 13هزار هکتار از نخلستان‌های این شهرستان سیراب می‌شوند. نوبخت افزوده، این نخلستان‌ها از طریق دو کانال انتقال آب از رودخانه کارون سیراب می‌شوند که این کانال‌ها بزودی احداث خواهد شد.

به گفته وی، یکی از این کانالها برای مقابله با کانونهای ریزگرد اهواز و دیگری برای آبیاری نخیلات شادگان است که با احداث این دو کانال علاوه بر مقابله با کانونهای ریزگرد در اهواز 13 هزار هکتار از نخلستانهای شادگان نیز احیا میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر