jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۲۹۷۷۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۱۲:۵۶

سخنگوی وزارت خارجه ایران تغییرات و اخراج ها و آمد و شدها در دولت ترامپ را جدید ندانست و آن را موضوع داخلی این کشور خواند و تاکید کرد که سیاست های کلان آمریکا را رصد می کنیم.

تغییرات و اخراج ها در دولت ترامپ تازگی ندارد

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام قاسمی امروز (چهارشنبه) در آخرین نشست هفتگی با خبرنگاران در سال ١٣٩٦، درباره برکناری وزیر خارجه آمریکا و تاثیر آن بر برجام گفت: این تغییرات و تحولات اخراج ها و آمد و شدها در دولت ترامپ تازگی ندارد، این تغییرات موضوع داخلی آمریکاست و به خودشان مربوط است آنچه برای ما مهم است سیاست ها و رویکردهای آمریکاست و این سیاست ها را رصد و در قبال آن مواضع خود را در آینده اتخاذ خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین حضور ایران در سوریه را مستشاری دانست و درباره نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در روز جمعه خاطرنشان کرد: مشکلات، موانع تخطی ها و بدعهدی هایی که احتمالا توسط طرفهای مقابل و،‌بخصوص آمریکا صورت گرفته را در این نشست دنبال خواهیم کرد.

قاسمی سفر لودریان به تهران و مذاکرات طرفین را صریح و سازنده عنوان کرد و افزود: امیدوارم طرف فرانسوی با پاسخ هایی که از تهران در محیطی با صراحت دریافت کرد، با واقعیات ایران و منطقه آشنا شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اشغال ساختمان سابق سفارت ایران در بن آلمان توسط تعدادی که خود را آنارشیست خوانده اند، گفت: تعدادی به این ساختمان ورود کرده و در آنجا اتراق کردند اما به محض اطلاع نمایندگی های ما در آلمان ورود کرده و با پلیس و مقامات شهرداری وارد مذاکره شدند و عکس العمل های مناسب و لازم صورت گرفت. امیدواریم براساس تفاهمات انجام شده هر چه زودتر مسئله فیصله یابد.

قاسمی در خصوص تهدید آمریکا برای حمله به سوریه نیز تصریح کرد: که آمریکا حق حضور در سوریه را ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه درباره مذاکره بین آمریکا و کره شمالی نیز گفت: گفتگو بین آمریکا و کره شمالی و هرگونه تلاش برای کمک به تثبیت صلح، ثبات و امنیت جهانی مورد استقبال ماست، ولی باید اذعان کنم که خیلی نمی توان به سیاست ها و رویکردهای آمریکا اعتماد کرد اما هر گامی که به صلح و ثبات در جهان کمک کند می تواند مورد استقبال ایران قرار گیرد.

وی درباره حمله اخیر به سفارت ایران در لندن نیز گفت: اعتراض و درخواست های ما از دولت انگلستان باقی است و امیدواریم شاهد اتفاقات مشابه نباشیم، چون در غیر این صورت باید در رویکردها و سیاست های خود،نگاه جدید و تجدیدنظرهایی داشته باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین با اشاره به حمله مهاجمین به محل اقامت سفیر ایران در اتریش بیان کرد: وزارت خارجه پیگیری های خود را داشته است.

قاسمی درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر لغو سفر مکرون به ایران گفت: این سفر در زمان لازم اگر مقدمات آن فراهم شود، می تواند انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر