jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۶۷۱۹ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تشخیص تفاوت بین اختلال اضطرابی بیمارگونه با نگرانی و اضطراب طبیعی معمولا برای بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست. براساس بیانیه انجمن روان‌پزشکی آمریکا، اختلال اضطرابی شامل احساس ترس یا اضطراب مفرط است که اغلب با گرفتگی ماهیچه‌ها و رفتارهای اجتنابی توام است. این اختلال که به چندین نوع مختلف از جمله اختلال پانیک، فوبیا و اختلال اضطراب اجتماعی و... دسته‌بندی می‌شود، از شایع‌ترین مشکلات سلامت روان در جهان است و بر اساس مقاله‌ای که بتازگی در وبگاه مدیکال دیلی منتشر شده، علائم و نشانه‌های آن می‌تواند در تظاهرات فیزیکی و رفتارهای ظاهری نمود پیدا کند که برخی از شایع‌ترین آنها عبارتند از:

گرفتگی ماهیچهها: درد بدن که انواع مختلفی همچون میگرن و درد مفصلی را شامل میشود میتواند نشانهای از اختلال اضطراب فراگیر باشد.

آکنه: بررسیها نشان میدهد افراد بزرگسال مبتلا به آکنه سطح بالاتری از اضطراب را تجربه میکنند.

وسواس عملی: اختلال وسواس فکری ـ عملی با رفتارها و افکار خاص شناخته میشود.

اختلال خواب: مشکلات مزمن خواب میتواند نشانه هشداردهندهای باشد.

خودهوشیاری: اضطراب اجتماعی از موقعیتهایی ناشی میشود که مستلزم تعاملاتی در شرایط غیرقابل پیشبینی است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر