jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۶۴۱۴   ۱۲ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه صیادی‌های چابهار و کنارک گفت: حمله‌های متعدد دزدان دریایی به لنج‌های فراساحل ایران، صنعت لنج و لنج‌سازی را ورشکسته کرده و موجب بیکاری هزاران نفر شده است.

به گزارش ایسنا، ناخدا علیم افشار اظهار کرد: دزدی دریایی در دهه اخیر بهویژه در دو سه سال گذشته موجب ورشکستی صنعت لنج سازی بهویژه در چابهار و کنارک شده است.

وی افزود: بسیاری از مالکان لنج چابهار و کنارک زمانی که صیادان لنجهایشان اسیر دزدان دریایی میشوند، باید مبالغ بسیار بالا از 60 تا 100 هزار دلار برای آزادی صیادان و لنج به دزدان دریایی پرداخت کنند و اگر این پول را نداشته باشند، دزدان لنجها را به نشانه انتقام به صخره میکوبند و غرق میکنند؛ دربسیاری از موارد هم چون ما ارتباط مستقیمی با دولت و یا دزدان دریایی سومالی نداریم زمانی که ما پول را به واسطهها پرداخت میکنیم تا به دزدان دریایی تحویل دهند آنها پول را به جیب میزنند و به دزدان پرداخت نمیکنند.

وی خاطرنشان میکند: صنعت لنج و لنجسازی در چابهار و کنارک در چند سال اخیر پس از دزدیهای متعدد دزدان دریایی سومالی ورشکسته شده و به دلیل ریسک بالا دیگرکسی بهدنبال خرید لنج نیست و همین موجب بیکاری هزاران صیاد و کارگر لنج سازی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر