Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۲۵۸۷۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۶  |  ۲۳:۵۷

وزیر امور خارجه عراق از مذاکره با روسیه برای خرید سامانه دفاعی موشکی اس- ۴۰۰ خبر داد.

گفتگو با روسیه برای خرید سامانه اس 400

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، وزیر امور خارجه عراق طی سخنانی از گفتگو با روسیه برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ خبر داد.

ابراهیم الجعفری گفت: با روسیه برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ گفتگو می کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز پیش از این از تمایل بغداد برای خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه برای دفاع از کشور و مقدساتش تاکید کرده و گفت که آمریکا تمایلی به مجهز کردن عراق ندارد.

حاکم الزاملی عنوان داشت: عراق حق دارد که سلاح های پیشرفته برای دفاع از خود در برابر تهدیدات خارجی داشته باشد. عراق کشوری است که در معرض خطر تروریسم قرار دارد و ما در کشورمان شاهد وجود اماکن مقدسی هستیم که برای مردم عراق بسیار مهم هستند.

وی در ادامه افزود: ما بر ضرورت داشتن سامانه دفاعی مانند اس-۴۰۰ برای دفاع از خاک و مقدساتمان تاکید داریم و از دستیابی به این سامانه ها به صورت جدی حمایت می کنیم. آمریکا برای مسلح کردن و مجهز کردن عراق به سامانه هایی که بتواند با آنها از خود دفاع کند تلاش نمی کند بلکه دوست دارد که این کشور به میدان گسترده ای برای اجرای نقشه هایش تبدیل شود.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر نسبت به اقدام عراق و دیگر کشورها در قبال امضای قراردادهای تسلیحاتی با روسیه هشدار داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر