jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۲۱۰۷۶   ۲۱ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۳

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران:

کمبودی در بازار تخم مرغ وجود ندارد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در بازار تخم مرغ وجود ندارد، گفت: مراکز آسیب دیده که مرغ‌های تخم‌گذار در آن معدوم شده بودند مکلف به جوجه ریزی گردیده و تولید آرام آرام اضافه می‌شود.

کمبودی در بازار تخم مرغ وجود ندارد

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفتگو با میزان با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تخم مرغ در بازار روز حداقل ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است، گفت: علاوه بر اینکه تخم مرغ به بازار روز عرض شده است به مراکز زنجیره‌ای عرضه کالا و مراکز دیگر نیز ارائه شد تا قیمت تعدیل شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: مراکزی که آسیب دیده و مرغ‌های تخم گذار در آن معدوم شده بودند مکلف به جوجه ریزی شدند و تولید آرام آرام اضافه می‌شود و در حال حاضر کمبودی وجود ندارد.

اسفنانی بیان داشت: دولت نمی‌تواند در تمام قضایا ورود کند چرا که امکان و توان آن وجود ندارد و اثربخشی آن نیز بر اساس آنچه تصور می‌شود نخواهد بود.

این مقام مسئول گفت: وظیفه نهادی همچون تعزیرات ورود و برخورد جدی با گرانی‌ها است، اما آیا همه کار‌ها را باید دولت انجام دهد و راه مواجه با کمبود افزایش در خرید است؟

وی با بیان اینکه طبق بررسی انجام شده حداکثر زمان نگهداری از تخم مرغ یک ماه تا ۴۰ روز است، ادامه داد: اگر در مواقع گرانی مردم بتوانند با کنترل مصرف از خرید تخم مرغ اجتناب کنند قیمت تخم مرغ از آنچه تصور می‌شود کم خواهد شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر تاثیر رسانه‌ها بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف، گفت: البته ما اعتقاد نداریم مردم مصرف نکنند، اما اگر مردم بتوانند روزی یک تخم مرغ کمتر مصرف کنند هشتاد میلیون تخم مرغ اضافه خواهد آمد و این موضوع به راحتی می‌تواند بازار را تعدیل کند.

اسفنانی ضمن بیان اینکه واردات تخم مرغ نیز به حل این مشکل کمک کرده است، گفت: اگر کسی گران فروشی می‌کند در واقع زیاده طلبی است و از مردم انتظار داریم موارد تخلف را به سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات گزارش دهند تا در اسرع وقت به شکایات آن‌ها رسیدگی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر