jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۱۱۶۱۹۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۶  |  ۱۳:۱۱

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: در بانکداری جدید دیجیتال دستگاه های کارتخوان حذف می‌شود.

کارتخوان‌ از سیستم بانکی حذف می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علی دیواندری با بیان این مطلب افزود: قرار است شبکه دیجیتال جایگزین بانکداری الکترونیک شود، در این سیستم تراکنش برای پرداخت ها نیاز نیست و شکل شعب از مرکز تراکنش مالی به مرکز مشاوره و گفتگو برای کارهای پیچیده تبدیل می شود.

وی ادامه داد: در بانکداری دیجیتال کل عملیات بانکداری در نظام یکپارچه انجام و برداشت پول از حساب در این نوع بانکداری تبدیل به یک پروتکل بین مشتری و بانک می شود.

دیواندری تصریح کرد: اساس بانکداری دیجیتال، سیستم یکپارچه و گسترده است زیرا هزینه های بانک ها در این سیستم بین 20 تا 40 درصد کاهش می یابد.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با بیان این که بنابراین حذف دستگاه های کارتخوان از مشخصات اصلی بانکداری جدید دیجیتال است، خاطرنشان کرد: وظایف نیروی انسانی نیز در شبکه بانکداری دیجیتال به سمت مشاوره تغییر می کند و عملیات دریافت و پرداخت حذف می‌شود، همچنین در شبکه بانکداری دیجیتال کنترل و شفافیت بسیار بیشتر و کلاهبرداری کمتر خواهد شد و گروه‌های نخبه نوآور در شبکه بانکداری دیجیتال برای توسعه فناوری جذب بانک ها می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر