jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۱۵۲۵۲ ۰۲ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

استرس، تغذیه نادرست، اعتیاد به مواد مخدر و سیگار، چاقی و آلودگی محیط‌زیست از دلایل محیطی عمده در ناباروری مردان به شمار می‌رود.

دکتر علیرضا خردمند، عضو هیأت علمی ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی جندیشاپور اهواز و آندرولوژیست مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: علت ناباروری در مردان مختلف بوده که شایعترین علت آن موارد ناشناخته است. دلایل سرشتی و محیطی نیز از دلایل ناباروری در مردان به شمار میرود، به طور مثال واریکوسل از جمله دلایل ناباروری در مردان محسوب میشود که شایعترین علت قابل درمان با جراحی در ناباروری مردان است.

وی افزود: دلایل محیطی، ژنتیک و برخی بیماریها نیز در بروز ناباروری مردان تاثیر دارد که با مراجعه بموقع به پزشک و تشخیص بموقع میتوان در مواردی مشکل را حل کرد. / جامجم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر