21 نفر در آذربایجان شرقی قربانی قاتل نامرئی شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: از اول پاییز تاکنون قاتل نامرئی در این استان 21 قربانی گرفته است.
کد خبر: ۱۱۱۳۰۰۶
21 نفر در آذربایجان شرقی قربانی قاتل نامرئی شدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، فرزاد رحمانی با اشاره به تعداد افراد دچار گازگرفتگی استان در سال‌جاری اظهار داشت: با آغاز فصل سرما در حدود 486 مورد توسط آمبولانس‌های 115 به بیمارستان در راستای مسمومیت مونوکسیدکربن منتقل شده‌اند که 200 مورد از آنها برای فصل پاییز و دی‌ماه سال‌جاری بوده است.

وی افزود: از تعداد کل مسمومین با گاز مونوکسیدکربن، 21 مورد منجر به فوت شده است.

رحمانی با اشاره به تعداد مسمومیت‌ها در 48 ساعت گذشته استان تصریح کرد: در 48 ساعته گذشته چهار نفر کشته در آچاچی میانه، پنج نفر در تبریز که خوشبختانه مورد جانی نبود و 13 نفر در ایلخچی که این هم هیچ مورد جانی نداشت را در اثر مسمومیت با مونوکسیدکربن داشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدام توصیه‌های ایمنی برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید ارائه می‌شود که موارد جزیی و ساده‌ای هستند، با رعایت آنها می‌توان جلوی مسمومیت و مرگ در اثر گازگرفتگی را گرفت.

رحمانی با اشاره به اینکه بیشترین پیشگیری باید در رابطه با لوله‌های بخاری و استانداردسازی آنها باشد، تاکید کرد: مسیر لوله قبل از روشن کردن بخاری باید چک شود همچنین رنگ شعله نیز باید به رنگ آبی باشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهاً مشاهده می‌شود که آبگرمکن در داخل حمام نصب می‌شود در حالیکه این یک کار اشتباه است زیرا آبگرمکن هنگام روشن بودن هوای زیادی مصرف می‌کند و این باعث مصرف اکسیژن هوا شده و خروج مونوکسیدکربن ندارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها