jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۱۱۲۹۰   ۱۹ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

امسال دهمین سالی است که جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی پاپ است؛ در این ده سال که موسیقی پاپ در جشنواره به رسمیت شناخته شده، بسیاری از خوانندگان این ژانر پرطرفدار به اجرای برنامه پرداخته‌اند، از خشایار اعتمادی که جزو نسل اول موسیقی پاپ بعد از انقلاب بود گرفته تا محمد علیزاده و حامد همایون که اولین اجرای رسمیشان را در جشنواره موسیقی فجر برگزار کردند، اما آن‌طور که خبرگزاری فارس بررسی کرده نشان می‌دهد چند خواننده هستند که از زمان اضافه‌شدن بخش پاپ به جشنواره، تقریبا پای ثابت آن بوده‌اند.

با نگاهی به جدول ادوار گذشته این رویداد موسیقایی مشخص میشود که محسن یگانه رکورددار حضور بوده است.

با احتساب سی و سومین دوره جشنواره که از 20 دی در تهران برگزار خواهد شد، محسن یگانه با هفت بار حضور در این رویداد رکوردار اجرا در بخش پاپ جشنواره است. احسان خواجه امیری و مازیار فلاحی هر کدام با شش دوره حضور در ادوار مختلف جشنواره، در جایگاه بعدی قرار میگیرند. پس از این سه خواننده، محمد علیزاده، سیروان خسروی و رضا صادقی هر کدام با پنج بار حضور در رتبه سوم بیشترین حضور در این رویداد، قرار میگیرند.

بنیامین بهادری، بابک جهانبخش، حمید عسگری، بهنام صفوی، گروه آریان و گروه سون نیز هر یک سه بار در جشنواره موسیقی فجر حضور داشته اند.
از طرفی در سیوسومین دوره چند خواننده هستند که برای اولین بار حضور در جشنواره را تجربه میکنند؛ بهنام بانی، امیرعباس گلاب، علیرضا طلیسچی، امید نعمتی، گروه ماکان، گروه پازل و مهدی جهانی برای اولین بار در این رویداد موسیقایی روی صحنه خواهند رفت.

سیوسومین دوره جشنواره موسیقی فجر به ریاست حمیدرضا نوربخش از چهارشنبه هفته جاری 20 دی در شش سالن شهر تهران آغاز میشود و تا 30 دی نیز ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر