jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۸۸۴۶ ۱۲ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

یک مرکز تبادل ارزی دیجیتال کره جنوبی اعلام کرد پس از هک شدن برای بار دوم در طول یک سال، درحال ثبت ورشکستگی است. بر اساس گزارش‌ها از کره جنوبی، هکرهایی از کره شمالی عامل هک یک مرکز تبادل ارزی به نام یوبیت هستند که در ماه آوریل تقریبا 4000 بیت کوین از آن به سرقت رفت. یوبیت ـ یک بازیگر کوچک در بازار ارز دیجیتال کره جنوبی ـ اعلام کرد هکرها 17 درصد دارایی‌های دیجیتال آن را سرقت کرده‌اند.

حملات هکری اخیر از سوی کره شمالی، به سرقت ارز مجازی به ارزش میلیون‌ها دلار از مراکز تبادلات ارزی منجر شده است و انتظار می‌رود با توجه به محدودیت ایجاد شده در ذخیره ارزی کره شمالی به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه پیونگ یانگ، این حملات هکری افزایش یابد. روزنامه‌های کره جنوبی گزارش کردند در حملات هکری اخیر به مراکز تبادل ارز در این کشور، ارز دیجیتالی به ارزش 6/7 میلیارد وون (2/5 میلیون پوند) از این مراکز به سرقت رفته است. در می‌سال جاری میلادی باج افزار واناکرای (WannaCry) ـ گونه‌ای از بدافزارها که دسترسی به سیستم را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند ـ در 150 کشور جهان گسترش یافت و کار چند بیمارستان و کلینیک را مختل کرد. ارزهای دیجیتال و کیف پول بیت کوین، اهداف بسیار خوبی برای هکرها هستند و این ترس وجود دارد که با افزایش ارزش این ارزها آسیب‌پذیری آنها نسبت به این حملات هکری افزایش یابد.

منبع: The Telegraph

مترجم: یاسمین مشرف

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر