jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۸۵۸۸   ۱۱ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نمایشگاه پوستر 9 دی شامل آثاری از هنرمندان پیشکسوت و جوان و به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی در گالری ابوالفضل عالی برپا شد.

به گفته سیدمسعود شجاعی، مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری در این نمایشگاه 80 پوستر از 50 هنرمند عرضه و به نمایش گذاشته شده است.

وی درباره دلایل انتخاب عنوان و برگزاری این نمایشگاه گفت: در این روز خاص شاهد اتفاقی بودیم که می‌توان آن را با روز پیروزی انقلاب اسلامی مقایسه کرد. مردم ما در این روز متوجه حضور فتنه و هتک حرمت به مقدساتشان شدند و به صورت خودجوش به خیابان‌ها آمدند و بار دیگر با حضور خود نشان دادند این انقلاب یک انقلاب مردمی است.

این کاریکاتوریست ادامه داد: در جنگ تحمیلی تمام استکبار در مقابل ما ایستاد، اما مردم خوب کشور نشان دادند تا چه اندازه به آرمان‌ها و انقلابشان پایبند هستند. فتنه 88 هم‌ غائله‌ای بود که باز هم مردم با درایت خودشان آن را ختم کردند.

شجاعی‌طباطبایی اظهار کرد: مردم وقتی دیدند نسبت به تمام داشته‌های دینی و دستاوردهای آنها هجمه صورت گرفته است، به میدان آمده و از ارزش‌ها و کیان خود دفاع کردند و درایت مقام معظم رهبری در این حادثه دیدنی بود.

وی با تاکید بر لزوم کار هنری و تجسمی برای حماسه 9 دی، بیان کرد: پوستر، پیام‌رسانی سریعی برای مخاطب دارد و آثار ارائه شده در این نمایشگاه هر کدام به نوعی پیام واضحی از دسیسه‌ها و حضور مردم و شکست دسیسه‌گران دارد.

دبیر بخش تجسمی حوزه هنری درباره افتتاحیه مراسم بیان کرد: در این مراسم میزبان هنرمندان پیشکسوتی که خود نیز سهمی در این نمایشگاه دارند، مثل احمدرضا دالوند و محمد حسین نیرومند بودیم. هنرمندان حوزه‌های دیگر مثل علیرضا قزوه، شاعر انقلابی کشور نیز از نمایشگاه بازدید کردند و چند نفر از شخصیت‌های سیاسی کشور نیز قرار است به دیدن آثار ارائه شده در این‌نمایشگاه بیایند.

وی افزود: تمام تلاش ما این بود که از همه هنرمندان در نسل‌های مختلف در برگزاری و ایجاد اثر برای این روز مهم استفاده کنیم. در این اتفاق خانه طراحان انقلاب اسلامی همدان سنگ تمام گذاشت و استان‌های اصفهان، مشهد و یزد حضوری پررنگی داشتند.

شجاعی در پایان عنوان کرد: در حوزه گرافیک و طراحی پوستر، شهرستان‌ها از تهران پیشی گرفته‌اند. بسیاری از شهرستان‌ها جوانان خوش‌ذوق و هنرمندی دارند که کارهای فاخر و قابل قبولی را طراحی می‌کنند و ما بسیار خوشحالیم که این جوانان با توانایی بالا در کنار هنرمندان پیشکسوتمان می‌درخشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها