jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۱۰۷۵۸۸   ۰۷ دی ۱۳۹۶  |  ۲۱:۳۰

وزیر ورزش عراق گفت: ایران برای برگزاری مسابقات کاملا امن است و طی بازی هایی که عراق با کشورهای عربی و آسیایی در ایران داشته هیچگاه حادثه ای رخ نداده است.

وزیر ورزش عراق: ایران امن است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، عبدالحسین عبطان در پاسخ به سوالی درباره ادعای برخی کشورها درخصوص ناامن بودن ایران برای برگزاری مسابقات و تصمیم کمیته اجرایی AFC برای برگزاری مسابقات در یک کشور بی طرف اظهار داشت: در ابتدا باید بر ضرورت ورزش در زندگی اشاره کرد و ورزش بهترین وسیله برای تعمیق محبت و دوستی بین کشورهای است.

وی در ادامه با بیان اینکه امیدوارم ورزش را از اختلاف نظرهای سیاسی دور کنیم، افزود: تیم ملی عراق از ایران و ورزشگاه های این کشور به عنوان میزبان بازی های خود با دیگر کشورها استفاده کرده و در طی این بازی ها که عراق با کشورهای عربی و آسیایی در ایران انجام داده، هیچ حادثه ای رخ نداده است.

وزیر ورزش عراق ادامه داد: ما از اینکه هواداران و تماشاگران در ایران و عربستان از لذت تماشا کردن بازی های ملی و باشگاهی خود محروم باشند متاسفیم و امیدواریم که این موضوع به نفع تماشاچیان هر دو کشور خاتمه یابد.

عبطان در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه بعد از برداشته شدن تحریم عراق در خصوص برگزاری بازی های بین المللی در خاک این کشور، چه تعداد بازی تاکنون در عراق برگزار شده است، عنوان کرد: در بصره تیم های اردن و کنیا و ستارگان جهان و در ورزشگاه کربلا تیم ملی و تیم المپیک سوریه در طی دو بازی به مصاف هم رفتند.

وی با اشاره به درخواست وزارت ورزش عراق از ایران برای برگزاری دیداری در عراق و عدم دریافت پاسخ از ایران گفت: طی این ۴ ماه که تحریم برگزاری مسابقات بین المللی در عراق برداشته شده امیدوار بودیم که پاسخی در خصوص درخواست عراق برای بازی با تیم ملی ایران دریافت کنیم که تاکنون این امرمحقق نشده است.

وزیر ورزش عراق در ادامه افزود: در آینده نزدیک تیم ملی عراق با تیم های مهمی از منطقه در خاک عراق بازی خواهد داشت.

عبطان در خصوص عملکرد وزارت ورزش عراق در سه سال حضور خود در این وزارتخانه و تکمیل و بازسازی زیرساخت های ورزشی کشور با توجه همزمانی این دوران با درگیری و جنگ با داعش اظهار داشت: ما در طی این مدت با وجود مشکلات مالی در بخش زیرساخت ها و ساخت ورزشگاه بسیار خوب عمل کردیم که در این زمینه می توان به افتتاح ورزشگاه ۶۵ هزار نفری بصره، ورزشگاه ۳۰ هزار نفری کربلا، ورزشگاه ۲۰ هزار نفری میسان، ورزشگاه ۲۰ هزار نفری در زاخو کردستان و بازسازی تعدادی از ورزشگاه ها از جمله ورزشگاه الشعب که ورزشگاه اصلی بغداد است، اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک ورزشگاه ۳۰ هزار نفری نجف اشرف نیز افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: این ورزشگاه معماری ویژه ای دارد که در منطقه به نوع خود کم نظیر است.

وزیر ورزش عراق همچنین در پایان از افتتاح تعداد دیگری ورزشگاه در بغداد و استان های دیگر خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر