jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۵۰۳۰   ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، احتراق ناقص سوخت توسط خودروهای سنگین را از جمله مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا برشمرد و تاکید کرد:‌ دیروز تهران آلوده‌ترین شهر کشور نبود و‌ تبریز، ارومیه، اهواز و همدان آلودگی‌شان بیشتر از تهران بود.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری‌درباره علت آلودگی‌های اخیر، گفت: وجود ذرات ریز کمتر از 5/2 میکرون که حاصل احتراق ناقص سوخت است، تنها عامل آلودگی شهرها محسوب می‌شود. این احتراق ناقص نیز به‌دلیل وجود نارسایی‌هایی در خودروهاست. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان این که امروز اکسید ازت، اکسید گوگرد و ریزگردها هیچ‌کدام عامل آلودگی هوا نیستند، ادامه داد: به دلیل فناوری موجود در خودروها و موتورها و همچنین وضعیت سوخت گازوئیل، شاهد احتراق ناقص سوخت توسط وسایل نقلیه هستیم. وی با بیان این‌که در کوتاه‌مدت نمی‌توان مشکلات آلودگی هوا و مسائل مربوط را برطرف کرد، ادامه داد: صنعت خودروسازی باید خود را متحول کند و نمی‌تواند با فناوری، 30 سال پیش کار خود را ادامه دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها