jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۴۹۶   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۲۰:۲۰

رئیس پلیس پایتخت جزئیات طرح ۲۴ ساعته اخیر به منظور برخورد با سارقان، زورگیران و جاعلان را تشریح کرد که در خلال اجرای این طرح ۳۰ باند مجرمانه شناسایی و منهدم شدند.

انهدام ۳۰ باند مجرمانه در عملیات ۲۴ ساعته پلیس پایتخت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح دستگیری سارقان، زورگیران و جاعلان اسناد با اشاره به دستاوردهای اجرای این طرح اظهار کرد: در این طرح که از صبح روز گذشته توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ با تکیه بر اقدامات اطلاعاتی چند هفته‌ای به اجرا درآمد تعداد قابل توجهی از مجرمانی که اقدام به سرقت منزل، زورگیری، جعل اسناد و قاچاق کالا کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در این طرح 137 سارق و جاعل دستگیر و 30 باند مجرمانه نیز منهدم شدند که در بازجویی‌های اولیه به هزاران فقره سرقت تلفن همراه، لوازم خودرو و جعل و کلاهبرداری اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه 55 درصد از افراد دستگیر شده در این طرح سابقه مجرمانه داشته‌اند اضافه کرد: در یکی از این موارد باند 12 نفره‌ای که بیش از 900 فقره سرقت لوازم خودرو داشتند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

رحیمی افزود: همچنین 7 عضو یک باند جعل اسناد و مهرهای اداری نیز دستگیر شدند که اقدام به جعل اسناد تحصیلی و مهرهای بسیاری از ادارات دولتی کرده بودند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کشف 4 میلیارد تومان کالای قاچاق در خلال این طرح توسط پلیس گفت: در ماه‌های اخیر و به دنبال اقدامات انجام گرفته در تهران بزرگ، 3 درصد وقوع جرم کاهش و 10 درصد به میزان کشفیات جرم پلیس پایتخت اضافه شده است.

وی در پایان با اشاره به آغاز طرح برخورد پلیس با آرایشگاه‌های غیرمجاز خاطرنشان کرد: پلیس به دنبال وظیفه ذاتی خود در برخورد با جرائم، با همکاری مسئولان این صنف برخورد جدی با تخلفات آرایشگاه‌ها را آغاز کرده است و با آرایشگاه‌های فاقد مجوز برخورد خواهد کرد و در این طرح تا این لحظه تعداد قابل توجهی از آرایشگاه‌های فاقد مجوز پلمب شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر