jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۱۸۳   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد حملات به روهینگیا، با برنامه‌ریزی و تفکر بوده و از آنگ سان سوچی، خواست تلاش‌های بیشتری برای توقف اقدامات ارتش انجام دهد.

به گزارش شبکه خبر آسیا، زید رعد الحسین، این اقدام ارتش را یک نمونه کتاب متنی پاکسازی نژادی دانست و تصریح کرد: کسی نمی‌تواند عناصر نسل‌کشی را انکار کند. وی تصریح کرد: این عناصر نشان می‌دهند که شما نمی‌توانید احتمال اقدامات نسل‌کشی انجام شده را نادیده بگیرید. کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل خاطرنشان کرد در ماه ژانویه سال جاری در تماسی با آنگ سان سوچی از وی خواسته بود عملیات نظامی را متوقف کند؛ درخواستی که تاکنون پاسخ مثبتی دریافت نکرده است.

زید رعد الحسین همچنین گفت پاسخ نامناسب به این نگرانی جدی جامعه بین‌الملل، این ترس را در وی به وجود آورده که بحران فعلی می‌تواند آغازی از یک مرحله بسیار جدی‌تر دیگری باشد.

اردوگاه پناهجویان در مرز بنگلاش دارای شرایطی است که بسیاری نسبت به وقوع بحران انسانی و شکل گرفتن حرکت‌های افراطی از آنجا هشدار داده‌اند. این مقام سازمان ملل از این‌که گروه‌های تروریستی در اردوگاه‌های پناهجویان در بنگلادش شکل گرفته و حملاتی در میانمار انجام دهند و معابد بوداییان را هدف قرار دهند، اظهار نگرانی کرده است.

حملات بوداییان میانمار به مسلمانان روهینگیا در استان راخین که از سال 2012 شدت یافته بود، از ماه آگوست سال جاری وارد دور تازه‌ای شد که بر اثر آن تاکنون بیش از 600 هزار نفر برای نجات جان خود به بنگلادش پناه برده‌اند. / خبرگزاری‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر