jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۵۰۶   ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی گفت: بزودی عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی ماکو یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو آغاز می‌شود.

حسین فروزان افزود: مجتمع بزرگ پتروشیمی با حجم سرمایه‌گذاری 5/1 میلیارد دلار در این منطقه احداث می‌شود که با اجرای این طرح مهم برای یکهزار نفر به‌صورت مستقیم و 4000 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد. وی ادامه داد: زمینی به مساحت 165 هکتار از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو به همین منظور اختصاص داده شده است و پیش‌بینی می‌شود این پتروشیمی در مدت سه سال احداث و به بهره‌برداری برسد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو عمده محصولات تولیدی در مجتمع پتروشیمی ماکو را دو نوع پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه 519 هزار تن و همچنین تولید بنزین خام به میزان 143 هزار تن و ال.پی.جی به مقدار 54 هزار تن در سال نام برد. / باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر