jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۲۴۲۲   ۲۲ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۸:۱۵

اعضای مسلح راهزنی در تهران از سوی پلیس آگاهی دستگیر شدند.

سارقان خشن مسلح تهران دستگیر شدند +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 23 شهریورماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 179 خلیج فارس به مأموران اعلام داشت که خودرو نیسان آبی رنگش حامل بیش از 50 تخته فرش، توسط سارقان خشن محموله سرقت شده و سارقان خود او را پس از ضرب و شتم شدید با دست و پای بسته شده در بیابان های واوان رها کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت خشن محموله همراه با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت 01:30 از شهر کاشان به مقصد آمل حرکت کردم. حدودا ساعت 4 بامداد بود که به تهران – حوالی سه تهرانپارس رسیدم. کمی جلوتر، در ابتدای جاده دماوند توقف کرده تا قدری استراحت کنم. در حال نوشیدن چای بودم که ناگهان سه نفر از سمت راننده و سه نفر از سمت شاگرد، با چاقو و چوب به داخل خودرو حمله ور شدند. تمامی این افراد بین 20 تا 30 ساله بودند. یکی از آنها دستش را به گردن من انداخت و قصد خفه کردن مرا داشت و نفر دوم اقدام به زدن اسپری فلفل به صورت و چشمانم کرد. در دست تمامی آنها چاقو بود و من از ترس جان خود هیچ مقاومتی در مقابل آنها نمی کردم. آنها بعد از پیاده من از داخل نیسان ، مرا به داخل یک دستگاه خودرو پژو 405 تیره رنگ برده و اقدام به بستن دست و پا و چشمانم کردند. مدتی در حرکت بودیم تا نهایتا مرا در همان وضعیت به بیرون از ماشین انداختند. زمانی که موفق به باز کردن دست و پا و چشمان خود شدم ، متوجه شدم که در بیابان های اطراف واوان هستم.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده محموله فرش، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سلسله اقدامات پلیسی خود در شناسایی و دستگیری متهمان تحت تعقیب اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب سرقت ها خشن محموله به نام صالح 32 ساله که پس از دستگیری همدستانش در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از مخفگیاهش در شهرستان گلستان متواری شده،مجددا اقدامات مجرمانه خود در خصوص سرقت های خشن محموله را از سر گرفته است.

بررسی سوابق صالح نشان داد که از سال 85 تاکنون، 15 بار به اتهام ارتکاب مختلف به ویژه سرقت دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر برادر وی به نام «اژدر» به اتهام ارتکاب سرقت های خشن محموله دستگیر شده و در حال حاضر در زندان به سر می برد.

با توجه به اطلاعات دقیقی که از اقدامات مجرمانه صالح و دیگر اعضای خانواده اش در ارتکاب سرقت های خشن محموله وجود داشت و همچنین با بهره گیری از اقدامات ویژه پلیسی،کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که صالح اینبار با همراهی دو تن از برادرانش به نام های «بهروز» و «راسم» و با همدستی تعدادی از بستگان نزدیک خود مجددا گروه جدیدی از سارقین خشن محموله را تشکیل داده است؛ نهایتا با شناسایی تصویر صالح به عنوان یکی از سارقان محموله فرش توسط راننده نیسان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت اخیر نیز توسط صالح و همدستانش انجام شده است.

همزمان با ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی کامل و دقیق این گروه از سارقان خشن محموله و مخفیگاه هایشان، شکایت مشابه دیگری اینبار در خصوص سرقت خشن محموله برنج به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

راننده یک دستگاه کامیون که سارقان به همان شیوه ی مشابه اقدام به سرقت 11 تن محموله برنج، ربایش و رها کردنش در بیابان های اسلامشهر کرده بودند، به کارآگاهان عنوان داشت:پس از رسیدن به تهران، در اتوبان شهید یاسینی در حرکت بودم که یک دستگاه خودرو پژو 405 اقدام به مسدود کردن مسیر حرکتم کرد. آنها پس از بستن مسیر حرکت، با چاقو و قمه به سمت من حمله ور شده و پس از بستن دست و پاهایم مرا زیر صندلی پشت راننده پژو قرار داده به مکان نامعلومی منتقل و جداگانه کامیون حامل محموله برنج را نیز سرقت کردند.

سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی،مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقان خشن محموله در شهرستان بهارستان، رباط کریم، اسلامشهر، گلستان و شهریار شناسایی در ساعت 5 بامداد روز دوشنبه عملیات دستگیری متهمان آغاز و طی چند عملیات همزمان، تمامی اعضای گروه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنها بویژه انباری متروکه در منطقه خیرآباد شهرستان اسلامشهر، قسمتی از اموال مسروقه از جمله لاستیک خودروهای سنگین، برنج، احشام، آهن آلات و... کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن تمامی اموال مکشوفه اعتراف کرده و عنوان داشتند که سرقت های مشابهی در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران بویژه در اتوبان آزادگان، یاسینی، رجایی و همچنین محدوده مناطق فردیس، جاجرود، چیتگر، خاورشهر و... داشته اند.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در حال حاضر رسیدگی به پرونده اخیر در مراحل ابتدایی آن بوده و اقدامات پلیسی جهت شناسایی سرقت های مشابه و دعوت از شکات و مالباختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها