jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۰۰۸۲۰   ۱۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۷:۲۲

افرادی که از تعاونی منحله فرشتگان تسهیلات دریافت کرده بودند اکنون امکان واریز اقساط طبق شرایطی برای آنها در موسسه کاسپین فراهم شده است.

شرایط واریز اقساط وام تعاونی منحله فرشتگان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، از پایان اردیبهشت‌ماه امسال تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان به عنوان یکی از هشت تعاونی زیرمجموعه کاسپین به طور مرحله‌ای در این موسسه آغاز شد، به طوری که از سپرده‌های سه میلیون تومانی شروع و تا ۲۰۰ میلیون تومان پیش رفت اما در این فاصله و از مردادماه بود که حساب‌های کاسپین با دستور قضایی مسدود و روند پرداخت‌ها متوقف شد تا این‌که با جلساتی که بین سران قوا برگزار شد تصمیم گرفتند که با موافقت بانک مرکزی بار دیگر روند پرداخت‌ها از اواخر آبان ماه از سر گرفته شده و سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون و بالاتر امکان تعیین وضعیت داشته باشند.

در این بین دریافت اقساط از تسهیلات‌گیرندگان تعاونی فرشتگان موضوعی بود که برای مدتی در موسسه کاسپین متوقف شد و امکان واریز وجود نداشت البته تا پیش از این توقف نیز که امکان واریز برای تعاونی فرشتگان مهیا بود، سپرده‌گذاران با توجه به مشکلاتی که برای آنها ایجاد شد تمایلی به پرداخت اقساط نداشتند.

با این حال با فراهم شدن امکان انتقال تسهیلات تعاونی به کاسپین، تسهیلات‌گیرندگان باید از امروز همزمان با ۱۸ آذرماه با مراجعه به شعبه نسبت به پرداخت اقساط اقدام کنند.

پرداخت اقساط طبق شرایطی انجام می‌شود. تمامی کسانی که به گونه‌ای تسهیلات داشتند و یا به آن ارتباط پیدا می‌کنند تاکنون امکان دریافت سپرده برای آنها فراهم نبوده است به‌گونه‌ای که سپرده‌گذارانی که موجودی آنها زیر ۲۰۰ میلیون تومان بوده به علت داشتن تسهیلات حساب آنها تاکنون به موسسه منتقل نشده بود. این قبیل سپرده‌گذاران از ۲۵ آذرماه می‌تواند برای تسویه تسهیلات و برداشت مابقی سپرده خود اقدام کنند. همچنین سپرده‌گذارانی که سپرده آنها به دلیل بدهی تسهیلاتی یا ضمانت مسدود است می‌توانند برای تسویه تسهیلات و دریافت مابقی وجوه خود به شعب مراجعه کنند.

درباره نحوه پرداخت سود به تسهیلات باید یادآور شد که براساس قرارداد تسهیلاتی بین مشتری و تعاونی، اقساط طبق سودی که در آن مندرج است دریافت می‌شود که این سود شامل زمان قبل از انحلال و بعد از انحلال تعاونی فرشتگان یعنی شهریورماه سال ۱۳۹۴ خواهد بود، ولی در این بین از تاریخ اول تیرماه امسال تا ۱۲ آذرماه کلیه اقساط شامل بخشودگی جریمه تاخیر شش درصدی خواهد شد، چرا که در این مدت موسسه کاسپین هم ظاهرا قدرت دریافت اقساط را به دلایلی نداشته است.

اما گیرندگان تسهیلاتی که نسبت به بدهی خود نقدی اقدام و به طور یکجا آن را پرداخت کنند، مشمول بخشودگی سود آینده و جرائم تاخیر تعدیه اقساط نمی‌شوند.

در حالی سود پرداختی بابت اقساط وام‌های دریافتی از فرشتگان طبق قراردادهای اولیه با مشتری دریافت می‌شود و می تواند تا بیش از ۳۰ درصد هم باشد که در سوی مقابل سپرده‌ها آنها نیز تا قبل از انحلال (شهریور ۱۳۹۴) با همان سودهای درج شده در قرارداد که تا بیش از ۳۰ درصد هم می‌رسد پرداخت می‌شود. در مورد سود سپرده‌های بعد از انحلال هم فعلا برنامه ای برای پرداخت وجود ندارد، اما بعید هم نیست که با سود متعارف ۱۵ درصدی به آنها پرداخت شود اگر دارایی و اموال فرشتگان پاسخگو باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها