jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۹۷۰۶۹   ۰۴ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۵:۲۳

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با جام جم آنلاین:

تغییر رویکرد تروریستی داعش؛مقصد بعدی کجاست؟

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به شکست نظامی داعش در سوریه و عراق گفت:داعش با شکست در سوریه و عراق رویکرد تروریستی خود را از جنگ میدانی به عملیات انتحاری تغییر خواهد داد.

تغییر رویکرد تروریستی داعش؛مقصد بعدی کجاست؟

دکتر حسن هانی زاده در گفتگو با جام جم آنلاین اظهار داشت:داعش به لحاظ فیزیکی در عملیات البوکمال ریشه کن شد و منطقه حاکمیتی این گروه تروریستی به عنوان دولت اسلامی عراق و شام به پایان رسید.

وی با بیان اینکه با وجود شکست نظامی داعش تفکر داعشی و وهابی که با دلارهای رژیم سعودی ترویج می شود همچنان در منطقه ریشه دوانیده است تاکید کرد:آمریکا و رژیم آل سعود که داعش را بوجود آورده اند با شکست این گروه تروریستی در کشورهای عراق و سوریه می خواهند تروریستها را به شمال آفریقا و آسیای میانه منتقل کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی یاد آور شد:پس از عملیاتهای دیرالزور و رقه در سوریه آمریکا صدها داعشی را به افغانستان منقل کرد تا در نزدیکی مرزهای ایران و روسیه ایجاد بحران کند.

وی افزود:اقدام اخیر داعش در انفجار مسجدی در صحرای سینای مصر بیانگر این است که تفکر داعشی در شمال آفریقا همچنان وجود دارد و تروریستها قصد دارند رویکرد خود را از جنگ میدانی به عملیات انتحاری تغییر دهند.

دکتر هانی زاده تصریح کرد:از بین رفتن تفکر داعشی ممکن است سالها طول بکشد و باید با ساز و کارهای فرهنگی و سیاسی آن را ریشه کن کرد.

وی افزود:تا زمانیکه حمایت مثلث شوم آمریکا،رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود از تروریسم باقی است،خطر داعش در منطقه وجود خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها