حقوق زنان سعودی، زیر چکمه استبداد خاندان حاکم

گلایه 6 هزار زن عربستانی از تحجر آل‌سعود

یک کاربر زن سعودی که مدت هاست در شبکه های اجتماعی به شهرت رسیده، اقدام به راه اندازی یک مسابقه جنجالی کرد.
کد خبر: ۱۰۹۱۹۶۲
جایزه شرم آور زن سعودی برای یک مسابقه

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، یک زن سعودی پس از راه اندازی یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی جایزه‌ای نیز برای آن تعیین نمود که همین موضوع بسیار جنجال برانگیز شد.

این کاربر زن که به خاطر انتشار تصاویری از زندگی روزمره دختر خردسالش «ساوانا» در اسنپ چت به شهرت رسیده، یک خدمتکار زن فیلیپینی را در میان جایزه‌های این مسابقه قرار داده که این اقدام با طیف وسیعی از خشم کاربران مواجه گشت.

کاربران چنین جایزه‌ای را توهین به کرامت انسانی قلمداد نمودند چرا که زن سعودی یک انسان را به عنوان یک جنس یا کالا معرفی کرده بود، همچنین «قاچاقچی انسان» یکی از لقب‌هایی بود که مردم به این زن نسبت دادند.

زن سعودی برای سرپوش گذاشتن بر روی پیشنهاد شرم آوری که داده بود، یک پیام در صفحه خود گذاشت و در آن اعلام کرد قصدش از این کار فقط کمک به کسانی بود که نیاز به استخدام یک خدمتکار داشته، اما پول کافی برای این کار ندارند و فقط هدفش تقبل هزینه استخدام یک زن فیلیپنی برای انجام کار‌های خانه برنده مسابقه بوده است.

گفتنی است این زن یکی از اعضای هیئت آموزش دانشگاه ملک سعود نیز هست، اما ظاهرا خود به گذراندن دوره‌های آموزش احترام به انسان‌ها و درک لازم از تعریف کرامت انسانی نیاز دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها