jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۷۷۳۷۵   ۰۴ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۷:۴۳

رئیسی در مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم:

شهید حججی یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید محسن حججی آرامش عجیبی داشت و دلدادگی و عشق او را شاهد بودید و انتخاب راه وی و پیامش را شاهد بودید، حججی یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است.

شهید حججی یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در صحن جامع حرم منور رضوی اظهار داشت: ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت عرض می‌کنم و در محضر مبارک امام رضا (ع) و در حضور زائری بیسر در این محضر مقدس و دل‌هایی که یاد و نام حسین دارد و چشمانی که برای وی گریان است و به یک یار جوان دلداده اباعبدالله(ع) خوشامد می‌گوید و در این درگاهی که فرمود سوره فجر را بخوانید زیرا سوره حسین(ع) ماست این مراسم را برپا می‌داریم.

رئیسی با اشاره به اینکه عالمی برای امام حسین(ع) اشک می‌ریزد تصریح کرد: امام چهارم 40 سال برای عاشورا اشک ریختند و حتی عنوان شده است زمانی که می‌خواستند آب بنوشند و یا گوسفندی را قربانی کنند اشک می‌ریختند، امام باقر(ع) و صادق(ع) و صاحب این مضجع نورانی نیز چنین بودند، بنیانگذار عزاداری امام حسین(ع)، امام رضا(ع) بودند.

وی با اشاره به اینکه در زیارت ناحیه نیز خوانده‌اید که این اشک ریختن بار دیگر تکرار می‌شود بیان کرد: تمام بزرگان در طول تاریخ برای بقای عاشورا اشک ریختند و فرمودند برای بقای عاشورا، همواره زیارت عاشورا و ارتباط عاشورا باید حفظ شود و بهترین سجده، سجده بر تربت کربلا است و بهترین مجالس در این ایام، اشک و ناله بر اباعبدالله است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: نخستین مجلس عزا را وجود مقدس زین العابدین(ع) برپا داشتند، اما دشمنان تلاش کردند عاشورا در عاشورا بماند و پیامش به ملت‌ها و عصرها و نسل‌ها نرسد و خیمه‌ها را آتش زدند و اسب‌ها را بر بدن‌های مطهر راندند تا نام عاشورا نماند اما بزرگان دین تلاش کردند عاشورا بماند. چرا بماند؟ زیرا عاشورا رمز بقای دین و رمز اجرای احکام الهی است.

‌رئیسی با اشاره به اینکه هدف نهضت حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده است تاکید کرد: عاشورا برای آن است که ظلم در عالم پا نگیرد و ستم و تجاوز در عالم پا نگیرد و برای آن که دلدادگان به دین اجازه تجاوز به حریم دین و ظالمان و زورگویان ندهند، عاشورا برای آن است که تا زمین، زمین است و آسمان آسمان، فریاد استغاثه اباعبدالله سبب بیداری شود و در این زمینه زمان و مکان محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا قلب تپنده تاریخ اسلام و تشیع و خاستگاه تولد جهاد و شهادت است، عاشورا و مکتب امام حسین(ع)، مکتب الهام‌بخش به همه آزادمردان و آزادزنان است. وجود مقدس اباعبدالله برای مبارزه با جاهلیت جان داد و امروز جاهلیت مدرن دنبال نابودسازی مظاهر انسانیت است و در مقابل آن خون‌های مطهر، بیدارگری می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی جلوه‌ای از خون امام حسین(ع) بود افزود: امروز آنچه در سوریه و یمن می‌بینید محصول این خون است و مردم مسلمان هویت خود را بازیافته‌اند و بیدار شده‌اند اما زورگویان دنبال آن هستند که این اخلاق و افکار و عمل جاهلی را بر عالم دیکته کنند و عده‌ای را به عنوان داعش و القاعده علم می‌کنند.

‌رئیسی تصریح کرد: جاهلیت مدرن از افراد جاهل بهره می‌برد و آنها را استخدام کرده تا جامعه اسلامی از اخلاق، انسانیت و بهره گیری از مظاهر عالی انسانی تهی باشد. چه زحماتی و چه مشکلاتی را مستکبران ایجاد نکردند اما مقتدای بصیرت آفرین ما با رصد کردن شرایط دشمن این پرچمی که در ایران اسلامی برافراشته شد را سرپا نگه داشتند.

وی با اشاره به اینکه مستکبران می‌خواهند صدایی از اسلام و انسانیت نباشد و بسیار توطئه کردند اظهار داشت: اگر شهید حججی‌ها و شهدای مدافع حرم و تلاش مسلمانان سوریه نبود باید امروز در کرمانشاه و مهران مقابل تکفیری‌ها می‌جنگیدیم اما مقتدای بصیرت‌آفرین ما تدبیری کردند که داعش زمین‌گیر شود و شنیدید که حلب و موصل آزاد شدند و ان‌شاء‌الله روزی خواهیم شنید که گروه‌های تکفیری به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند. مقام معظم رهبری فرمودند شهید حججی، حجت خدا بر ما شد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید حججی حجتی برای دشمن‌شناسی ما شد، باید دشمن را شناخت، شهید حججی حجت خدا برای زمان شناسانه عمل کردن ما و حجت خدا برای زدودن باطل و امتداد جریان عاشورا است.

‌رئیسی خاطرنشان کرد: شهید حججی، بازی دشمن را خوب بهم زد، ایشان و یارانش نماینده همه شهدا در مجلس و محفل ما هستند، عطر بهشتی شهادت را در کشور و در بین مردم عزیز جاری کردند. شهید حججی رمز وحدت شد و همه وی را مورد ستایش قرار می‌دهند و یک طوفان ملی توام با وحدت با ورود این شهید به کشور ایجاد شد. شهید حججی به همه تعلق دارد و رمز وحدت در جامعه شد.

وی بیان کرد: شهید حججی به حضرت زهرا(س) متوسل شد و خواست عاشورایی و حسینی شود و سرش در راه خدا برود؛ امروز بچه‌های ما در عالم افتخار آفریدند و اثبات کردند از چیزی هراس ندارند و این سند را ثبت کردند که ایران به برکت جوانان عاشورایی شکست ناپذیر است.

وی افزود: با این همه جوانان برومند و با این اخلاص و شکوه تمام گره‌ها و مشکلات اقتصادی و فرهنگی به دست توانای جوانان قابل باز شدن است و گشایش‌ها به دست این مردم صورت می‌گیرد، آنچه گره گشا است دست توانای همین مردم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر