jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۷۶۴۸۲ ۰۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۴:۱۳

برنامه «صبح و ورزش» رادیو ورزش، با ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال، پیرامون محرومیت هایی که برای باشگاه پرسپولیس و طارمی به وجود آمده است، به گفتگو پرداخت.

ریشه یابی محرومیت باشگاه پرسپولیس و طارمی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رادیو ورزش، ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال، در پاسخ به این سوال که به نظر شما ریشه و علت شرایط نابه سامانی که برای باشگاه های ما به وجود می آید چیست، بیان کرد: ما در زمینه حقوق بین المللی ورزش بسیار کم تجربه هستیم و اطلاعات محدودی داریم. افراد متخصص و آگاه به این حوزه نداریم. ما لازم است حتماً در مجامع بین المللی نماینده داشته باشیم.

وی، در خصوص محرومیت باشگاه پرسپولیس و طارمی گفت: از روز چهارشنبه متوجه شدیم باشگاه پرسپولیس و بازیکن خوب این تیم، طارمی مورد تحریم قرار گرفته اند. ما براساس شرایط ویژه ای که داریم، پنج شنبه و جمعه تعطیل هستیم و اروپا شنبه و یکشنبه تعطیل است و ما مسائل را به درستی نمی دانیم. ظاهراً رأی صادره این نیست و براساس ماده 58 اساسنامه فیفا برای واخواهی این حکم 3 هفته فرصت است.

ذوالفقارنسب ادامه داد: ظاهراً از تیرماه سال گذشته اخطارهایی به باشگاه پرسپولیس داده شده است؛ اما این باشگاه و نماینده طارمی همه نسبت به شکایات متعدد باشگاه ترکیه ای بی تفاوت بودند. باشگاه ترکیه ای هم در فیفا و اروپا نماینده هایی دارد و از تیرماه سال گذشته پیگیر این قضیه بوده اند. متأسفانه ما مسئله را در بایگانی گذاشتیم و بی توجهی کردیم تا یک سونامی واقعی برای باشگاه پرسپولیس ایجاد شد.

کارشناس فوتبال، خاطرنشان کرد: ما باید بسیار دقیق و آگاهانه و بر مبنای قواعد حقوق بین الملل رفتار کنیم و فرصت بخواهیم. اگر پرسپولیس استدلال هایی دارد، امور حقوقی باشگاه پرسپولیس وارد میدان شود و در صورتیکه باشگاه امور حقوقی ندارد، باید در کوتاه ترین زمان افراد متبحری را در داخل و خارج ایران به خدمت بگیرند تا روی این پرونده کار کنند.

برنامه صبح و ورزش با کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر