jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۷۰۰۸   ۲۸ مرداد ۱۳۸۵  |  ۲۳:۲۸

با ابلاغ شورای عالی هواپیمایی ، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور حداکثر 2 بار در سال 50 درصد تخفیف در نظر می گیرد.


به دنبال اجرایی شدن این مصوبه ، رضا جعفرزاده ، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور به خبرنگار ما گفت : تخفیف 50 درصدی استفاده از بلیت هواپیما برای دانشجویان خارج از کشور که به تصویب هیات وزیران رسیده است ، تمامی شرکتهای هواپیمایی را شامل می شود و تمامی آنها ملزم به اجرای این مصوبه هستند. جعفرزاده افزود: در کنار ارائه این تسهیلات شرکتهای هواپیمایی نیز انتظار دارند دولت مابه التفاوت استفاده از این تسهیلات را در قالب هر مکانیزمی که تعیین می کند پرداخت کند. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در ارتباط با این که چرا این مصوبه تاکنون به مرحله اجرا درنیامده بود ، گفت : پس از مصوبه هیات دولت اجرای این تخفیف منوط به تصویب شورای عالی هواپیمایی شده بود که اکنون پس از تصویب در این شورا به مرحله اجرا رسیده است لذا از تاریخ اول شهریور ، دستورالعمل اجرایی آن با توجه به شرایطی که دولت اعلام کرده است ، قابل اجراست . جعفرزاده در پاسخ به این پرسش که آیا شرکتهای هواپیمایی غیردولتی نیز ملزم به اجرای این مصوبه هستند یا خیر پاسخ داد ، این مصوبه شامل همه شرکتهای هواپیمایی اعم از دولتی و خصوصی است ، چرا که پس از بررسی طرح معلوم شد در برخی از کشورها ، شرکت های دولتی پرواز هوایی انجام نمی دهند که این موضوع مشکلاتی را برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور فراهم می کرد. دانشجویان می توانند از اول شهریور امسال با همراه داشتن اصل معرفینامه از وزارت امور خارجه یا سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل خود ، به دفاتر فروش هما مراجعه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر