jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۹۶۶ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس پلیس فتای ناجا با اشاره به خبر هک اکانت تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام گفت: بتازگی یک گروه هکری با ادعای سرقت اطلاعات حدود شش میلیون نفر از کاربران سرشناس اینستاگرام از قبیل شخصیت‌های ورزشی و بازیگران، اقدام به فروش آنها کرده است.

سردار سیدکمال هادیان‌فر افزود: بنابر گزارش کمپانی اینستاگرام، علت این اتفاق وجود یک آسیب‌پذیری مهم امنیتی در قسمت API برنامه اینستاگرام است که به مهاجمان، اجازه دسترسی به اطلاعات مهمی از قبیل شماره تماس و آدرس ایمیل را فراهم آورده است.

سردار هادیان‌فر، اطلاعات تماس و آدرس ایمیل را از موارد به سرقت رفته برشمرد و افزود: کمپانی اینستاگرام قبلا همه کاربران مورد تائیدش را از طریق ایمیل مطلع کرده و همچنین نسبت به پاسخگویی به هرگونه تماس تلفنی، پیام متنی یا ایمیل مشکوک یا نا‌شناخته هشدار داده است. هکرها با داشتن آدرس ایمیل و شماره تلفن کاربران می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی در مرحله بعدی به اطلاعات حساب اینستاگرام دسترسی داشته باشند.

رئیس پلیس فتای ناجا در توصیه به کاربران اینستاگرام تاکید کرد: انتخاب رمز عبور مجزا برای هر حساب کاربری و الگوبرداری از الگوریتم‌های پیشرفته رمزنگاری، از گزینه‌های مهم در جلوگیری از دستیابی افراد سودجو به اطلاعات مهم کاربران است. احراز هویت دو مرحله‌ای یکی دیگر از راهکارهای طراحی‌شده برای افزایش امنیت و مراقبت از حساب‌های کاربری است. بنابراین کاربران باید نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود توجه بیشتری داشته باشند و از کلیک کردن روی لینک‌های مشکوک و پیوست‌های ضمیمه‌شده در ایمیل‌های دریافتی و همچنین ارائه اطلاعات شخصی خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر