jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۲۵۲ ۰۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون امور استان‌های رسانه ملی از برگزاری نخستین جشنواره ملی انیمیشن ایران در زمستان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، دکتر علی دارابی در نشست شورای عالی سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی انیمیشن رسانه ملی گفت: رئیس سازمان صدا و سیما ماموریت ویژه‌ای به منظور راه‌اندازی نهضت تولید انیمیشن در استان‌ها به معاونت امور استان‌ها سپرده و با توجه به این‌که مراکز استانی زمینه‌های مساعدی برای این کار دارند، باید توانمندی ستادی رسانه ملی در اقصی نقاط کشور تقویت شود و از ظرفیت‌های بیرونی هم نهایت بهره‌برداری صورت بگیرد.

وی افزود: امسال بخش پویانمایی و انیمیشن فارغ از جشنواره تولیدات مراکز و به صورت مستقل برگزار می‌شود. این جشنواره به شناسایی نیروهایی که در حوزه پویانمایی فعالیت می‌کنند، کمک خواهد کرد. دکتر دارابی به محورهای اصلی جشنواره ملی انیمیشن ایران پرداخت و افزود: مفاهیم دینی، مضامین متناسب با فرهنگ اسلامی ـ ایرانی و تحقق هدف شکل‌گیری قطب انیمیشن دینی در ایران، اقتضائات استانی و آموزه‌های اخلاقی ـ تربیتی در اولویت قرار دارد. دکتر حسین ساری که یکی از اعضای این شوراست، در سخنانی برگزاری جشنواره‌ای مستقل برای انیمیشن و تولید آثار محتوایی در این زمینه را عاملی برای تقویت انگیزه‌ در برنامه‌سازان و فعالان حوزه پویانمایی دانست.

مرتضی شمسی، رئیس مرکز صبا هم در این نشست با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های تخصصی مراکز در قطب‌بندی انیمیشن عنوان کرد: برگزاری جشنواره ملی انیمیشن ایران اتفاقی خجسته است و می‌تواند توانمندی‌های هر استان را متمایز از دیگر مراکز نشان دهد. محمد سرشار دیگر عضو این شورا هم نفس برگزاری جشنواره را فرصتی مناسب ذکر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر