jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۹۳۱ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۹:۰۵

پسر کفش‌فروش با جلب رضایت اولیای دم از کابوس مرگ نجات یافت و بزودی از زندان آزاد می‌شود.

نجات پسر کفش‌ فروش از قصاص

به گزارش جام‌جم، اواخر اسفند 88 نزاع دسته‌ جمعی منجر به قتل در یکی از محله‌های جنوب پایتخت به پلیس اطلاع داده شد.

چند پسر جوان با هم درگیر و یکی از آنها با اصابت چاقو کشته شده بود. چند روز بعد، متهم 18 ساله به نام وحید با مراجعه به کلانتری، خود را معرفی و به قتل اعتراف کرد. او مدتی بعد در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد. با تائید این حکم در دیوان‌عالی کشور، متهم در آستانه طناب دار قرار داشت تا این‌که اولیای دم با دریافت دیه رضایت دادند.

وحید روز گذشته از زندان به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی منتقل و برای آخرین بار از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

او درباره حادثه گفت: «من جعبه‌های کفش را با موتورم جا‌به‌جا می‌کردم. مدتی قبل از حادثه، موتورم را به مقتول قرض داده بودم. شب عید، در کوچه منتظر مقتول بودم تا موتورم را پس بیاورد. می‌خواستم جعبه‌های کفش را بار بزنم و به مشتری‌ها برسانم اما وقتی مقتول آمد، اول شوخی کرد و بعد فحش داد. با هم دست به یقه شدیم اما بقیه جدایمان کردند. من رفتم و دوستانم را خبر کردم. دوباره درگیر شدیم و این بار با چاقو ضربه‌ای به کامران زدم که باعث فوتش شد.»

متهم ادامه داد: «اولیای دم اول قصاص می‌خواستند و بعدا مرا بخشیدند و 500 میلیون تومان دیه خواستند. خانواده‌ام با گرفتن وام و چهار پنج بار گلریزان، مبلغ درخواستی را جور کرده‌اند. در این مدت در زندان سنگ‌تراشی یاد گرفتم و اگر آزاد شوم می‌توانم در این حرفه فعالیت کنم. سن پدرم بالاست و توانایی کار کردن ندارد. می‌خواهم کمک خرجشان باشم. از جرمی که مرتکب شدم پشیمانم و باردیگر از اولیای دم تقاضای بخشش دارم.»

با رای دادگاه، متهم بزودی آزاد می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر