jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۴۶۵ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سه برادر که به اتهام سوءقصد به جان یکی از بستگان در افغانستان تحت تعقیب پلیس بودند، با پیگیری پلیس بین‌الملل در تهران بازداشت شدند.

به گزارش جام‌جم، دو روز پیش ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران ازطریق مکاتبه پلیس بین‌الملل افغانستان متوجه شدند سه برادرکه تبعه افغانستان هستند به جان مردی به نام آدم‌خان در افغانستان سوءقصد کرده و با زخمی کردن او متواری شده‌اند. اکنون رد آنها در تهران به دست آمده و از پلیس ایران خواسته شده متهمان را بازداشت کرده و تحویل پلیس افغانستان بدهند.

ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران موضوع را به بازپرس محسن مدیرروستا گزارش دادند و با تشکیل پرونده قضایی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، تحقیقات پلیسی برای دستگیری سه متهم تحت تعقیب پلیس افغانستان آغاز شد. سه برادر بازداشت شدند و پیش از ظهر دیروز برای ادامه تحقیقات به شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شدند.

شیرآقا متهم 42 ساله به قاضی پرونده گفت: من و دو برادرم در این چند سال به افغانستان برنگشته‌ایم که بخواهیم به جان آدم‌خان که برادر همسرم بود، سوءقصد کنیم. او بلایی بر سرش نیامده است. او با طرح این شکایت دروغین می‌خواهد از ما انتقام بگیرد .

وی افزود: برادرم یوسف که همراه ما بازداشت شده است با زنی ازدواج کرد. پدر او چند باب مغازه در هرات افغانستان دارد. این مرد چون از اول راضی به این وصلت نبود دو سال پیش همسر یوسف را به بهانه ملاقات با خانواده‌اش از ایران برد و دیگر اجازه نداد او نزد شوهرش بازگردد. این مرد حتی به زور و غیابی طلاق دخترش را در دادگاه افغانستان گرفت و مدتی پیش او را به عقد مرد دیگری درآورد .

متهم ادامه داد: در همان زمان بود که آدم‌خان ـ برادرزن من ـ از ماجرای رخ داده برای زندگی یوسف ناراحت شد و به قصد انتقامگیری خودسرانه با پدرزن برادرم درگیر شد و به جان او سوءقصد کرد که در این اقدام آن مرد زنده ماند و آدم‌خان با شکایت او بازداشت و به زندان افتاد. بعد از آزادی از ما کینه به دل گرفت که چرا نزد شاکی‌اش نرفته‌ایم تا برایش رضایت بگیریم و او مجبور شده است مدت زمان طولانی در زندان بماند.

شیرآقا گفت: او دروغ می‌گوید و من و دو برادرم مدت‌هاست او را ندیده‌ایم و او با شکایت دروغین می‌خواهد ما را به دردسر بیندازد تا از ما سه برادر انتقام بگیرد. ما به جان او سوءقصد نکرده‌ایم و گفته‌های او دروغ است. حاضریم ما را تحویل پلیس افغانستان بدهید چون بی‌گناه هستیم.

در ادامه دو برادر او نیز گفته‌های وی را تائید کرده و مدعی شدند در سوءقصدی که آدم‌خان مدعی است به جان وی شده، نقشی نداشته‌‌اند.

برای این افراد قرار قانونی صادر شد. قرار است آنها تحویل پلیس افغانستان شوند تا تحقیقات درباره ادعای شاکی انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر