jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۴۲۰ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون اداره تامین اعتبار ارزی بانک مرکزی از گشایش فاینانس هشت میلیارد یورویی کره‌جنوبی از سوی 12 بانک ایرانی خبر داد و گفت: پروژه‌ها پس از تائید شورای اقتصاد، به طرف کره‌ای معرفی می‌شوند.

حمید قنبری در گفت‌وگو با مهر با تشریح جزئیات فاینانس هشت میلیارد یورویی کره‌ای‌ها برای اقتصاد ایران اظهار کرد: براساس قراردادی که میان ایران و کره‌جنوبی به امضا رسیده است، خط اعتباری برای تامین مالی پروژه‌های تولیدی و عمرانی ایران در نظر گرفته شده و براساس آن، پروژه‌ها توسط طرف ایرانی مشخص و به طرف کره‌ای معرفی می‌شوند. معاون اداره تامین اعتبار ارزی بانک مرکزی افزود: هر دستگاه اجرایی پروژه‌های اولویت‌دار خود را انتخاب کرده و اگر پروژه‌ای مربوط به وزارت نفت، پتروشیمی یا پالایشگاه باشد، از سوی دستگاه مربوط باید به تائید برسد تا مشخص شود که جزو پروژه‌های اولویت‌دار آن وزارتخانه محسوب می‌شود.وی تصریح کرد: به عنوان مثال اگر مربوط به راه‌آهن یا صنعت راهسازی باشد، وزارت راه و شهرسازی باید اولویت آن را تائید کرده و به عبارتی تائیدیه دستگاه ذی‌ربط خود را داشته باشد؛ آنگاه حسب مورد، اگر مصوبه شورای اقتصاد لازم باشد، این شورا، مصوبه مربوط را صادر خواهد کرد.

به گفته قنبری، بعد از طی همه مراحل مذکور، امکان استفاده از فاینانس برای پروژه فراهم می‌شود که البته سهمیه هر دستگاه نیز مشخص شود که چقدر در نظر گرفته شده است. پس از آن، پروژه برای تامین مالی به طرف کره‌ای معرفی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر