jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۶۵۳۶۳   ۰۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۳:۳۰

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی‌، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از کشورهای حاشیه خلیج فارس به‌عنوان یک بازار جدید و خریدار کالاهای باکیفیت ایرانی نام برد و گفت: گاهی یک تصمیم به‌هنگام می‌تواند بازار بزرگی را به روی ما باز کند.

کشورهای حاشیه خلیج فارس خریدار کالای باکیفیت ایرانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،سعید ترکمان دهنوی به تحولات اخیر در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، اشاره و اظهار کرد: گشوده شدن بازار قطر به روی بخش خصوصی ما فرصت خوبی برای عرضه تولیدات باکیفیت ایرانی بود.

وی از توجه برخی کشورهای دیگر این منطقه به بازار ایران خبر داد و افزود: الان بخش‌هایی از بازار کویت هم متوجه ظرفیت‌های تجار و تولیدکنندگان ایرانی شده و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

این فعال صادراتی با بیان اینکه این کشورها حالا متوجه شدند که تاکنون برخی کشورها و از جمله عربستان کالاها را با قیمت بالاتری به آنها فروختند تصریح کرد: در حال حاضر پیشنهادهایی از این کشورها به تولیدکنندگان ایرانی شده و این مهم نتیجه یک تصمیم درست و به‌موقع است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان، ضوابط و اعطای تسهیلات بانکی را بسیار پیچده برشمرد و گفت: با توجه به شرایط و ضوابط بانکی باید با هدف توسعه صادرات، بانک‌ها و خصوصا بانک‌های تخصصی از واحدهای خرد و متوسط که صادرات زیادی هم دارند حمایت بیشتری شود.

وی از متولیان امر صادرات در دستگاه‌های دولتی خواست تا تشریفات اداری را روان‌تر کنند تا صادرکننده بتواند با تمرکز و سهولت بیشتری کالای تولید داخل را صادر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر