jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۶۳۹۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۳:۲۴

در جلسه امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان به بررسی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و سیدعباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختند.

سومین جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی رییس جمهور برگزار شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا تاکنون صلاحیت و برنامه‌های محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدمحمد بطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات، مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت، محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امورخارجه، محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی و علی ربیعی وزیر پیشنهادی کار، محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، سیدعلیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری و امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع طی جلسات مختلفی در روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و پنج‌شنبه از سوی نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

در جلسه امروز نمایندگان به بررسی باقی وزرای پیشنهادی پرداختند ابتدا عباس آخوندی ۶۰ ساله که دکترای اقتصاد سیاسی دارد و ی همچنین وزیر راه و شهرسازی، وزیر مسکن و شهرسازی، معاون سیاسی وزیر کشور را در سوابق کاری خود دارد.

محمود صادقی نماینده مردم تهران، علی بختیار نماینده مردم خوانسار و گلپایگان، سکینه الماسی نماینده مردم دیر و کنگان به عنوان مخالفان و رحیم زارع نماینده مردم آباده، قرجه طیار نماینده گنبد کاووس، جهانبخش محبی‌نیا عضو کمیسیون برنامه و بودجه و سیداحسن علوی عضو کمیسیون عمران به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی سخن گفتند و در ادامه آخوندی با بیان این که این وزارت‌خانه مقابل شهر فروشی ایستادگی کرد گفت که به دنبال توقف شهرفروشی و تامین مسکن برای افراد کم درآمد و همچنین حل کردن مساله‌ حاشیه‌ای است.

محمد شریعتمداری ۵۷ ساله، دکترای مدیریت دارد و معاون اجرایی رئیس‌جمهور، جانشین رئیس‌جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، رئیس سازمان فضایی ایران، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، وزیر بازرگانی، قائم‌مقام وزیر بازرگانی را در سوابق کاری خود دارد.

شهباز حسن‌پور نایب رییس فراکسیون اقتصاد مقاومتی، احمدعلی کیخا نماینده زابل به عنوان مخالفان و رسول خضری نماینده پیرانشهر، حسن بهرام‌نیا نماینده نهاوند، مهدی مقدسی نماینده خنداب و اراک و علی ابراهیمی نماینده شازند به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت سخن گفتند و در ادامه محمد شریعتمداری در دفاع از برنامه‌های خود اظهار داشت: در برنامه هایی که تقدیم مجلس شده ضمن پیش بینی اهداف کلی، اهداف کمی در سطح خرد و کلان نیز مورد توجه قرار گرفته است. در واقع کلیه برنامه های این وزارتخانه مبتنی بر اسناد بالادستی تهیه شده است.

سیدعباس صالحی ۵۴ ساله دکترای فلسفه دارد و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت ارشاد را در کارنامه کاری خود دارد.

خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخن پرداخت.

رای گیری درباره صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم نیز در جلسه علنی فردا (یکشنبه) مجلس انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر