سارق رویاپرداز و نظام‌مندی که تمام سرقت‌هایش را به صورت لیستی در دفتر روزنامه، مکتوب و کلاسه شده تنظیم کرده و طوماری از آرزو نیز برای خود نگاشته بود به دام پلیس افتاد.
کد خبر: ۱۰۶۲۶۱۹
رویاپردازی سارق به زندان ختم شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 8:30 مورخه 24 تیر 1396 از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، وقوع یک فقره سرقت اماکن از یک ساختمان اداری به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سارق یا سارقین به شیوه تخریب قفل درب ورودی ساختمان، اقدام به سرقت از چهار واحد تجاری داخل ساختمان (مطب پزشکی، آرایشگاه زنانه، آتلیه عکاسی و استودیو صدا ) کرده و با سرقت اموال و تجهیزات این اماکن، از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه 14 دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی و دستگیری متهم سابقه‌دار

در بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته محل سرقت مشخص شد که دو سارق جوان، روز جمعه مورخه 23 تیر 1396 با ورود به ساختمان محل سرقت اقدام به سرقت از هر چهار واحد داخل ساختمان کرده و در ادامه وسایل مسروقه را با یک دستگاه خودرو سواری قهوه‌ای از محل به مکانی دیگر انتقال داده‌اند.

با بهره‌گیری از تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته محل سرقت و چهره نگاری تصاویر سارقین، یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت اماکن بنام «محمد.ع» (32 ساله) که در مورخه اول اسفند 1393 نیز توسط کارآگاهان دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی شد.

با شناسایی «محمد.ع»، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با بهره‌گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم و دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محمد در خیابان دماوند شدند؛ نهایتاً با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش، در مورخه 7 مرداد 1396 اقدام به دستگیری وی و در کمتر از چند ساعت دستگیری همدستش بنام «بابک.ک» (29 ساله) در خیابان آیت الله شهید مدنی کردند.

کشف کامل اموال مسروقه

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، مقادیر متنابهی از از اموال مسروقه (تجهیزات عکاسی، فیلمبرداری، تجهیزات استودیو صدا، تجهیزات پزشکی و...) کشف و برابر مراحل قانونی به مالباختگان بازتحویل داده شد.

همچنین در ادامه، دو نفر از خریداران اموال مسروقه نیز در محدوده چهارراه ولیعصر شناسایی و در بازرسی از محل فعالیت تجاری آنها نیز مقادیر دیگری از اموال مسروقه کشف و توقیف شد.

وقتی سارق برای خود چشم انداز ترسیم می‌کند

در بازرسی از مخفیگاه متهم اصلی پرونده (محمد.ع) کارآگاهان موفق به کشف چندین جلد سررسید و اندیکاتور شدند که سارق در داخل آنها، تاریخ و محل سرقت هایش و همچنین میزان اموال سرقت شده را کاملا ثبت کرده است و در پایان نیز در خصوص سرقت هایش اقدام به هدف گذاری کرده بود؛ متهم در هدف گذاری سرقت هایش اینگونه نوشته است:

«هدف شماره یک) برای خود کاری پردرآمد و عالی که با شرایط روحی و روانی من هماهنگ باشد پیدا کنم تا بتوانم هرآنچه که می‌خواهم پول در بیاورم به طور مثال یک تاجر زعفران خوب شوم.

هدف شماره دو) گرفتن یک شرکت فوق العاده عالی [ با ] منشی خانم و عرضه مستقیم زعفران درجه یک [ در ] سراسر کشور و جهان با مارک خودم.

هدف شماره 3) [ خرید ] یک ماشین عالی از مارک BMW مدل 2018 ، رنگ مشکی متالیک، فول آپشن، شاسی بلند مانند ایکس 6 یا ایکس 5 که رینگ هایش را برم از خیابان امیرکبیر [ بخرم ] و بهترین رینگ حاضر را بندازم براش. ماشین باید همیشه تمیز و پولیش خورده باشه طوری که عکس آدم [ توش ] بیفته.

هدف شماره 4) برای زندگی یک دختر بسیار .... و زیبا پیدا کنم؛ به نام خودم یک دستگاه آپارتمان در شمال تهران خریداری کنم؛ تمام امکانات را در آن آماده کنم تا بتوانم هفته ای یک یا دو بار آنجا بروم تا بتوانم .... .

هدف شماره 5) به زندگی این همسرم هم برسم و برای اون چیزی کم نگذارم تا در آرامش کامل بچه هایم را بزرگ کند.

هدف شماره 6) یک حساب بانکی بسیار پر پول [ داشته باشم ] ؛ همیشه در حسابم بالای 10 میلیارد پول نقد در حال جابجایی باشد تا بتوانم در امنیت کامل زندگی کنم و حالم همیشه خوب باشه».

و در پایان این دزد آرزوهایش را اینگونه به پایان می رساند که:

« الهی یا رب شکرت می گویم و سپاسگزارم !! یارب نظر لطف تو بر نگردد !!! الهی شکر برای همه چیز خدای من !!!!».

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با بهره گیری از اسناد و مدارک به دست آمده از متهم اصلی پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مراکز و اماکن تجاری در محدوده های شمال، مرکزی و جنوب شرق تهران شدند که سارق اقدام به سرقت اموالی مختلف از جمله لوازم خودرو، تجهیزات عکاسی، لوازم الکتریکی، دارو و ... از آنها کرده است.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ادامه داد: با تجمیع پرونده‌های سرقت شناسایی شده و به منظور شناسایی دیگر مراکز سرقت شده توسط متهم پرونده، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها