jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۹۰۹۴   ۱۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

آخرین ساخته عباس کیارستمی، فیلمساز فقید و جهانی ایران در مراسم اختتامیه جشنواره‌ تابستانی و بین‌المللی فیلم «هنگ‌کنگ» روی پرده می‌رود.

به گزارش ایسنا، فیلم تجربی «24 فریم» در ادامه نمایش‌های بین‌المللی خود در جشنواره فیلم‌های تابستانی «هنگ‌کنگ» روی پرده می‌رود که از تاریخ 25 تا 29 اوت (24 مرداد تا 7 شهریور) برگزار می‌شود. این فیلم اولین نمایش خود را امسال در بخشی ویژه به مناسبت هفتادمین سالگرد برگزاری جشنواره کن تجربه کرد. «24 فریم» مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته‌شده توسط خود کیارستمی است.

عباس کیارستمی پیش از این درباره فیلم «24 فریم» گفته بود: «نقاشان فقط یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کنند و نه هیچ‌چیز پیش و پس آن را. در فیلم «24 فریم» تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه از آنچه را تصور می‌کردم، پیش و پس از هر عکس رخ‌داده نیز در آن قرار داده‌ام.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر