jamejamonline
استان ها کهگیلویر و بویراحمد کد خبر: ۱۰۵۷۲۴۴ ۰۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۴۰

امام زاده های قلابی و جعلی که توسط عده ای سودجو در برخی مناطق استان کهگیلویه وبویراحمد بنا شده بود، تخریب شد.

تخریب امام زاده‌های جعلی در کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه وبویراحمد ضمن بیان مطلب فوق افزود: افراد شیاد با سوء استفاده از اعتقادات پاک مردم در مبانی دینی برای خود بازار و دکانی باز کرده بودند، شناسایی و با آنها برخورد شد.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور ادامه داد: کلاهبرداران ساحر و سودجو با تعبیر و تعریف خواب هایی از معجزات و مشکل گشایی این امام زادگان دروغین، اعتقادات دینی مردم به ویژه در روستاها را هدف قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه متخلفان در این راستا شناسایی و با آنها برخورد و تعهدات لازم نیز گرفته شده گفت: مردم مراقب افرادی که می خواهند با عوام فریبی در جامعه و سخره گرفتن اعتقادات دینی آنان برای خود بازار و دکانی باز کنند، باشند.

جنتی پور از مردم متدین و خداجوی کهگیلویه وبویراحمد در مناطق مختلف خواست تا هرگونه اقدام مشکوک در این راستا را به اطلاع اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و سایر دستگاه های ذیربط اطلاع دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با هرگونه خرافه پرستی و ایجاد وهن و عوام فریبی از ساحت دین و مقدسات مخالف هستم، البته این موضوع نباید بهانه و دستمایه ای برای کمرنگ کردن جایگاه والای امام زادگان وبقاع متبرکه شود بلکه باید جایگاه والای نوادگانی که جلوی ظلم ایستادند و مظلومانه شهید شدند را همواره حفظ و تکریم کرد.

جنتی پور تعداد امام زاده‌های جعلی شناسایی شده که بیشتر در مناطق روستایی بوده را چهار مورد ذکر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: