jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۵۴۷۴۴   ۰۲ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۲۲

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ:

کودک‌ربایی‌ در تهران سریالی نیست

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با رد ادعای سریالی بودن کودک‌ربایی‌ها در پایتخت گفت: در طول ۴ ماه گذشته ۷تن انواع مواد مخدر درسطح شهر تهران کشف و ضبط شده است.

کودک‌ربایی‌ در تهران سریالی نیست

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر گفت: به خواست مردم دو طرح در ۲۴ ساعت گذشته اجرا شد و به ۱۰۰ در صد اهداف‌مان رسیدیم؛ بخش اول برخورد با مزاحمان نوامیس بود که ۸۶ نفر دستگیر شدند. همچنین دربارهٔ بحث مواد مخدر و فروشندگان مواد ۱۴۰ نقطه آلوده در سطح شهر تهران رصد شدند و ۶۱۲ نفر از شب گذشته تاکنون شناسایی شده و دستگیر شده‌اند. عزم‌مان را جزم کرده‌ایم که همه ۱۴۰ نقطه آلوده را پاکسازی کنیم.

وی افزود؛ دستگیرشدگان بیش از ۱۰ گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی داشته‌اند و بیش از ۱۰ گرم از هر کدام از متهمان کشف شده است. از مردم خواهش داریم هر نقطه آلوده را از طریق ۱۱۰ گزارش دهند و خیال‌شان راحت باشد که قطعاً پلیس این نقاط را پاکسازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۳۷۰ تا پاتوق مواد فروشی داشتیم و ۱۴۰ نقطه شناسایی شده، گفت: مردم می‌توانند به شناسایی نقاط بیشتر کمک کنند. با این حال ۱۳ پاتوق اصلی شناسایی شده و تا هفته آینده همه ۱۳ پاتوق پاکسازی خواهد شد.

وی دربارهٔ کشفیات گفت: در ۴ ماه گذشته ۷ تن مواد مخدر کشف شده و ۱۹ باند منهدم شده‌اند. برخورد با موادفروشان یک کار شبکه‌ای است و ادامه‌دار است که اجرای طرح امروز و شناسایی و دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر خوب اجرا شد و به همه هدف‌هامان رسیدیم.

سردار ساجدی‌نیا گفت: بیشتر دغدغه مردم در اطراف میدان امام حسین (ع) معتادین متجاهر هستند، آنچه مردم و پلیس می‌خواهند هنوز محقق نشده است.

وی افزود: کمپ‌ها کفاف دستگیری‌های معتادان تهران را نمی‌دهد ظرفیت الان ۳ هزار نفر است، افراد دستگیر شده بعد از ۳ ماه دوباره به چرخه اعتیاد و کارتن‌خوابی و معتادان خیابانی بازمی‌گردند به نظرم باید بخش خصوصی در امر ایجاد کمپ‌ها همکاری کند و دیگر دستگاه‌ها نیز پای کار مبارزه با مواد مخدر بیابند.

وی با اعلام آمار ۱۲ هزار نفری معتادان متجاهر گفت: بیشتر دستگیرشدگان سابقه‌دار هستند و اراذل و اوباش درجه سه برشمرده می‌شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ دربارهٔ کودکان گمشده پایتخت هم با رد ادعای برخی شبکه‌ها بر سریالی بودن آن گفت: خوشبختانه یوسف کودک سه ساله شب گذشته در کلانتری ۱۲۸ تهران‌نو پیدا شد و اکنون تحقیقات از متهم خانمی که یوسف را به کلانتری منتقل کرده بود، ادامه دارد.

سردار ساجدی‌نیا گفت: تلاش‌های پلیسی برای پیدا کردن دختر بچه ۸ ماهه‌ای که به همراه ماشین مدرش به سرقت رفته است نیز ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر