jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۵۰۲۶۵   ۲۰ تير ۱۳۹۶  |  ۰۷:۵۱

درگیری دو خواستگار دختر جوان به قتل یکی از آنها منجر شد.

دوئل مرگبـار خواستگاران دختر جوان

به گزارش جام‌جم، 19 مهر 94، وقوع نزاع دسته‌ جمعی منجر به قتل به کلانتری آذری تهران اطلاع داده شد.

چند مرد جوان با قمه و چاقو به جان هم افتاده بودند که یکی از آنها با اصابت چاقو کشته شد. قاتل مردی جوان به نام سعید بود که پس از چند روز از سوی پلیس دستگیر شد و با اعتراف به قتل گفت: «آن روز سوار موتورم بودم که ناگهان مقتول و دوستانش با بیل و چوب و قمه به سمتم آمدند. مقتول با تهدید قمه، سوئیچ موتورم را گرفت. برای پس گرفتن آن با هم درگیر شدیم و او با قمه، ضربه‌ای به بازویم زد. من هم برای دفاع از خودم با چاقو یک ضربه به او زدم که باعث فوتش شد.» با ثبت اعترافات متهم، کیفرخواست پرونده صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

در ابتدای جلسه دادگاه، اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: «من در یک شرکت تجاری کار می‌کردم. مدتی قبل از حادثه زنی جوان به نام راحله برای منشی گری به شرکت ما آمد. با هم آشنا شدیم و قرار شد به خواستگاری‌اش بروم. همه چیز خوب بود تا این‌که رفتار راحله با من سرد شد. به او زنگ زدم و علتش را پرسیدم که گفت مرد دیگری به نام کامران به خواستگاری‌اش رفته و می‌خواهد با او ازدواج کند. چند روز بعد، وقتی با موتورم به خیابان آذری رفته بودم، ناگهان با کامران و دوستانش روبه‌رو شدم. آنها بیل و چوب و قمه داشتند. کامران با تهدید، سوئیچ موتورم را گرفت. گفت راحله می‌خواهد با او ازدواج کند و من باید بی‌خیال ماجرا شوم. آنجا را ترک کردم و چند دقیقه بعد برای پس گرفتن سوئیچ موتورم، با یک قبضه چاقو برگشتم. کامران با قمه ضربه‌ای به بازویم زد و من هم برای دفاع از خودم با چاقو یک ضربه به سمتش پرتاب کردم که باعث فوتش شد. من قصد قتل نداشتم و اگر این کار را نمی‌کردم، کامران مرا می‌کشت.»

متهم بر دفاع مشروع از خود تاکید کرد تا نوبت به وکیلش برسد. وکیل متهم گفت: «به گفته شاهدان حادثه که بیشترشان از بستگان نزدیک مقتول مانند برادر او هستند، ابتدا مقتول ضربه‌ای با قمه به سمت متهم پرتاب کرده که به بازوی او خورده است. همچنین متهم در حین درگیری برای دفاع از خود، تیغه قمه را با دست گرفته بود که باعث زخمی شدنش شد. اولیای‌دم انسان‌های بزرگواری هستند و من امیدوارم تصمیم‌شان درباره قصاص تغییر کند.»

در پایان دادگاه نیز متهم از اولیای‌دم درخواست بخشش کرد.

پس از آخرین دفاع متهم به قتل قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر