jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۶۵۷۲   ۱۰ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داور آلمانی جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی گفت: اسب‌های ایرانی با اصالت و زیبا هستند که باید به دنیا معرفی و برای نسل‌های آینده حفظ شوند.

جشنواره اسب اصیل ایرانی تحت‌عنوان جشنواره اسب اصیل طاقبستان در دو بخش اسب اصیل کرد و عرب از روز چهارشنبه هفته گذشته در استادیوم 15 هزار نفری کرمانشاه آغاز شده و تا فردا یکشنبه ادامه دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مارک ترلا، اظهار کرد: اسب‌های ایرانی از نظر ظاهر و قدرت شباهتی به اسب‌های مدرن ندارند، اما در نوع خود بی نظیر و ارزشمند هستند.

وی افزود: براساس آنچه مشاهده می‌کنیم خوشبختانه حمایت‌های مطلوبی از پرورش اسب در ایران انجام می‌شود و صنعت پرورش اسب در این کشور در حال پیشرفت است. این داور بین‌المللی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم اسب‌های اصیل ایرانی به دلیل رقابت با اسب‌های مدرن از میدان بیرون بروند و پرورش دهندگان آنها را فراموش کنند. وی اظهار کرد: پرورش دهنده‌های ایرانی، اسب‌های سالم و زیبایی دارند که نظر من را به خود جلب کرد.

این داور آلمانی با بیان این‌که اسب‌های ایرانی متفاوت هستند، افزود: اسب کرد یک اسب منحصرا ایرانی است و در هیچ جای دنیا نمونه آن پیدا نمی‌شود.

ترلا ادامه داد: اسب کرد اسبی زیباست که حرکت و هیکل آن قابل تحسین است.

وی درباره اسب‌های عرب ایرانی نیز گفت: اسب‌های عرب ایرانی، نژادی متفاوت‌اند که حرکات زیبایی انجام می‌دهند و هیکل زیبایی دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر