jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۶۵۷۲   ۱۰ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داور آلمانی جشنواره زیبایی اسب اصیل ایرانی گفت: اسب‌های ایرانی با اصالت و زیبا هستند که باید به دنیا معرفی و برای نسل‌های آینده حفظ شوند.

جشنواره اسب اصیل ایرانی تحت‌عنوان جشنواره اسب اصیل طاقبستان در دو بخش اسب اصیل کرد و عرب از روز چهارشنبه هفته گذشته در استادیوم 15 هزار نفری کرمانشاه آغاز شده و تا فردا یکشنبه ادامه دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مارک ترلا، اظهار کرد: اسب‌های ایرانی از نظر ظاهر و قدرت شباهتی به اسب‌های مدرن ندارند، اما در نوع خود بی نظیر و ارزشمند هستند.

وی افزود: براساس آنچه مشاهده می‌کنیم خوشبختانه حمایت‌های مطلوبی از پرورش اسب در ایران انجام می‌شود و صنعت پرورش اسب در این کشور در حال پیشرفت است. این داور بین‌المللی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم اسب‌های اصیل ایرانی به دلیل رقابت با اسب‌های مدرن از میدان بیرون بروند و پرورش دهندگان آنها را فراموش کنند. وی اظهار کرد: پرورش دهنده‌های ایرانی، اسب‌های سالم و زیبایی دارند که نظر من را به خود جلب کرد.

این داور آلمانی با بیان این‌که اسب‌های ایرانی متفاوت هستند، افزود: اسب کرد یک اسب منحصرا ایرانی است و در هیچ جای دنیا نمونه آن پیدا نمی‌شود.

ترلا ادامه داد: اسب کرد اسبی زیباست که حرکت و هیکل آن قابل تحسین است.

وی درباره اسب‌های عرب ایرانی نیز گفت: اسب‌های عرب ایرانی، نژادی متفاوت‌اند که حرکات زیبایی انجام می‌دهند و هیکل زیبایی دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر