jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۴۶۳۷۹   ۰۸ تير ۱۳۹۶  |  ۱۲:۱۴

سفیر امارات متحده عربی در روسیه گفت: تحریم های جدید اقتصادی علیه قطر در حال بررسی است، و یکی از آنها محدود شدن روابط تجاری شرکای اقتصادی ما با این کشور است.

تحریم های جدید علیه قطر در راه است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، عمر غباش گفت: کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حال بررسی تحریم های جدید اقتصادی علیه قطر هستند و شرکای تجاری آنها باید بین همکاری با «دوحه» و ما یکی را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: اعمال تحریم های اقتصادی جدید علیه قطر وجود دارد که در حال حاضر به دنبال بررسی آنها هستیم تا اعمال کنیم.

«غباش» گفت: یکی از تحریم های احتمالی آن است که شرایطی را برای شرکای تجاری خود اعمال می کنیم که بین قطر و ما، یک انتخاب بازرگانی داشته باشند.

سفیر امارات خاطر نشان کرد: اخراج قطر از شورای همکاری خلیج فارس تنها تحریمی است که قابل دسترس نیست.

عربستان سعودی، ۱۳ شرط برای قطر به منظور پایان دادن به تحریم های این کشور لحاظ کرده است و به گفته وزیر امورخارجه قطر، این مطالبات باید واقع گرایانه باشند؛ اما با توجه به شرایط ذکر شده در آنها، غیرقابل قبول هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر