لاریجانی در جمع کارکنان خانه ملت:

وقار سیاسی نیازمند دیپلماسی پیچیده و سنجیده است

رئیس مجلس در دیدار با نخست‌وزیر عراق بر مواضع مشترک دو کشور تأکید کرد و گفت: موشک‌هایی که به داخل پایگاه‌های داعش در سوریه زده شد، حامل این پیام بود که ایران وارد فاز جدیدی در مبارزه با تروریسم شده است.
کد خبر: ۱۰۴۴۱۷۱
ورود ایران به فاز جدید  مبارزه با تروریسم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق اظهار داشت: ایران هیچوقت ابزار دست کشورهایی نمی‌شود که هر روز به عناوین مختلف با تروریست‌ها بازی می‌کند و ما همیشه عراق را متحد صمیمی خود می‌دانیم و در مبارزه با تروریست در کنار آنان خواهیم بود.

وی افزود: برداشت ما این است که شما تجربه موفقی در مبارزه با تروریسم دارید و به خوبی آگاهید که جنس تروریسم‌های منطقه با دهه قبل متفاوت است، اما عراق نشان داد که از قدرت خوبی برخوردار است و توانست آنها را سرکوب کند.

رئیس مجلس یادآور شد: شما باید روی عناصر قدرت خود تمرکز داشته و آنها را حفظ نمایید، زیرا به نظر می‌رسد که تروریست‌های تکفیری دو هدف را برای آینده عراق در نظر دارند که یکی تلاش برای مسئله‌سازی در درون عراق است تا از این طریق بحث تجزیه آن را مطرح کنند و این همان چیزی است که اسرائیلی‌ها به دنبال آن هستند و این مسئله برای هیچ بخش عراق سودی ندارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مبارزه علیه تجزیه‌طلبی عراق بسیار مهم است و کلاً ما این مسئله را برای تمامی کشورها امری خطرناک می‌دانیم و کشورهایی که از آن حمایت می‌کنند این مشکل روزی دامن‌گیر خودشان خواهد شد.

علی لاریجانی متذکر شد: دومین هدف داعش این است که عراق را درگیر مسائل داخلی کرده تا نتواند فعالیت‌های فرامرزی داشته باشد، زیرا عراق یک کشور دموکراتیک است و می‌تواند رشد خوبی داشته و تأثیرگذار در منطقه باشد، اما برخی از کشورها این را نمی‌خواهند.

وی نیروهای مردمی عراق را یکی از نقاط قوت برشمرد و تصریح کرد: این نیروها در این مدت توانسته‌اند تحت فرماندهی شما فعالیت مؤثری داشته باشند و کشورهایی که به این مسئله آگاهی دارند سعی می‌کنند تا به تضعیف این نقطه قوت بپردازند.

در ادامه این دیدار، حیدر العبادی ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: ما هم‌اکنون در مرحله نابودی داعش به سر می‌بریم و در مبارزه با حملات تروریستی همیشه پیش‌قدم خواهیم بود و شعار ما مبارزه با داعش است، زیرا همان‌گونه که تاکنون نشان داده‌اند آنها پایبند به هیچ دینی نیستند و اقدام اخیر آنان در پارلمان ایران به خوبی بیانگر این مسئله است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها