jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۲۵۴۱   ۲۸ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگوی کوتاهی با جام ورزشی، درباره هدف کی‌روش برای صعود به دور دوم جام جهانی توضیحاتی دا‌د و گفت سرمربی تیم ملی واقعا چنین هدفی دارد و می‌خواهد هر کاری کند تا این اتفاق برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران رخ دهد.

***

آقای تاج، ظاهرا کی‌روش می‌خواهد هر طور شده تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

بله، این هدفی است که ایشان دارد. ما قبل از بازی ازبکستان جلسه‌ای برگزار کردیم و هر دو می‌دانستیم در این بازی تیم ملی برنده می‌شود و به جام جهانی می‌رود. در واقع ما برنامه‌ریزی خود را برای جام جهانی قبل از بازی ازبکستان شروع کردیم.

فکر می‌کنید این اتفاق واقعا رخ دهد؟

هدف کی‌روش رسیدن به مرحله حذفی و صعود از مرحله گروهی است. این مستلزم آن است بتوانیم یک طراحی و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. کی‌روش واقعا مربی پرتلاشی است. او برنامه‌ریزی خود را تا حدودی صورت داده است، منتهی چیزی که کی‌روش می‌خواهد و هدفی که داریم، خیلی هزینه بر است.

این 20 میلیاردی که گفته شده، صحت دارد؟

بله، ما 20 میلیارد تومان نیاز داریم تا به هدف خود برسیم.

چه تضمینی وجود دارد که این پول برسد و ایران بتواند از گروهش بالا برود؟

تضمینی نمی‌توان داد. در فوتبال هر اتفاقی می‌افتد ولی اگر ما می‌خواهیم جزو شانس‌های صعود از گروهمان باشیم، باید بهترین بازی‌ها و اردوها را برگزار کنیم. در غیر این‌صورت شانس‌مان برای موفقیت زیاد نخواهد بود. دوست دارم واقعا این پول جور شود و بتوانیم تیم ملی را به بهترین شکل آماده کنیم.

در جلسه با آقای روحانی این مساله را مطرح کردید؟

اصلا چنین جلساتی برای این است که بتوانیم خواسته‌های خود را مطرح کنیم که آقای روحانی هم قول دادند ان‌شاءلله حمایت لازم را خواهند داشتند. ما می‌خواهیم کاری کنیم که به نفع فوتبال کشورمان شود. هدف کی‌روش هم همین است. از حالا ماموریت ما بسیار سخت‌تر خواهد شد. باید یک سیستم درست برای موفقیت طراحی کنیم.

آقای کی‌روش در واقع دوست ندارند ما توریست باشیم.

این حرفی است که او زده. کی‌روش می‌گوید نباید مثل توریست‌ها به روسیه برویم و برگردیم. از روز بعد از بازی ازبکستان ماموریت ما خیلی سخت‌تر شد. کی‌روش تاکید دارد که نباید مثل جام جهانی برزیل برویم سه بازی برگزار کنیم و برگردیم. او می‌خواهد ما بیش از سه بازی انجام دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر