jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۳۶۷۷۳ ۰۹ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۹:۲۲

روایت نقوی‌حسینی از نشست کمیسیون امنیت‌ملی مجلس

قاضی‌عسگر: بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بیمه حجاج تا دویست میلیون تومان افزایش یافته است.

قاضی‌عسگر: بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز این کمیسیون، گفت: جلسه امروز با هدف بررسی شرایط و امکانات برگزاری مناسک حج امسال با حضور حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر نماینده مقام معظم رهبری در حج و زیارت، جابری انصاری و قشقاوی معاونین وزارت امور خارجه و نمایندگان وزارت اطلاعات برگزار شد.

وی افزود: پیش از شروع جلسه رسمی کمیسیون، موضوعاتی از قبیل آخرین روند وضعیت صیادان دزدیده شده توسط دزدان دریایی، آخرین وضعیت گروگان حادثه میرجاوه، انتصاب و شروع به کار سفیر ایران در عمان مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس اضافه کرد: در ابتدای بررسی موضوع حج، بروجردی با اشاره به شرایط منطقه، نگرانی‌های کمیسیون را مطرح کرد و قاضیعسگر روند گفت‌و‌گو و توافق برای برگزاری مراسم حج امسال را با جزئیاتی توضیح داد.

نقوی‌حسینی اظهار داشت: قاضی‌عسگر در این جلسه گفت که مذاکره برای جمع‌بندی نهایی مراسم حج بود و ما بر این اساس و در چارچوب تعیین شده مذاکرات را ادامه دادیم و توافق نیز براساس همان چارچوب و روند صورت گرفت و جای هیچ نگرانی نیست، اقدامات اجرایی، اعم از کاروان‌ها، اجاره هتل‌ها، نحوه استقبال حجاج و پشتیبانی و تدارکات حجاج، انجام شده است.

وی افزود: نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت توضیح داد که برخی شایعات کذب موجب نگرانی‌ها می‌شود، در حالی که هیچ مشکلی وجود ندارد، توافق خوبی با سعوی‌ها شکل گرفته است. مچ‌بندهایی هم که تدارک دیده شده، ساخت داخل است و بیانگر یک سری اطلاعات شخصی جهت رفاه حجاج است و هیچ ارتباطی با کنترل افراد توسط دیگران ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: قاضی عسگر تأکید کرد که این اولین بار است که عربستان جدای از ابلاغیه کلی حج، با ایران توافق کرده و تاکنون مطابق توافق دقیق عمل شده است، همچنین 10 نفر هم نیروی کنسولی جهت مدیریت حجاج ایرانی از ایران پذیرفته‌اند که اعزام و مستقر شده‌اند.

نقوی‌حسینی تصریح کرد: به گفته نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، ارتباط ایران با سایر کشورهای مسلمان و منطقه در امور حج ارتباط خوبی است و همه آنها خواستار حضور ایران در مراسم حج هستند.

وی گفت: در ادامه، نماینده وزارت اطلاعات گفت که برآورد امنیتی ما نیز این است که بنای ناسازگاری از طرف مقابل وجود ندارد.

همچنین در ادامه جلسه، کواکبیان، ذوالنوری، فلاحت‌پیشه، کریمی‌قدوسی و جمالی دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

نقوی‌حسینی افزود: همچنین قاضی‌عسگر گفت که در امور اجرایی تلاش شده، کلیه ضعف‌های گذشته رفع شود و بیمه حجاج تا دویست میلیون تومان افزایش یافته است و در ادامه جلسه، محمدی رئیس سازمان حج و زیارت توضیحاتی پیرامون امور اجرایی حج ارائه کرد.

وی اظهار داشت: براساس گفته‌های آقای محمدی، تلاش شده مشکلات مطرح در ورودی حجاج از جمله انگشت‌نگاری هم حل شود و با احترام کامل امور اجرایی صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس خاطرنشان کرد: در پایان، قاضی‌عسگر اشاره کرد که مسائل خانواده شهدای مسجدالحرام و منا را هم دنبال کرده و تلاش می‌شود مسئله دیه هم حل شود، همچنین کمیسیون امنیت بر کاهش ادبیات نامناسب از سوی عربستان در دوران حج تأکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر