jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۳۳۳۰۵   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۹:۵۰

یک ژنرال آمریکائی اعلام کرد که ترامپ نقش " نادان سودرسان " را برای روسیه ایفاء می کند.

ژنرال هایدن: ترامپ «نادان سودرسان» برای روسیه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ژنرال مایکل هایدن رئیس پیشین آژانس امنیت ملی امروز یکشنبه اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای روسیه در حکم " نادان سودرسان " است.

هایدن در مصاحبه با روزنامه بیلد چاپ آلمان گفت: رئیس جمهوری کنونی آمریکا برای روسیه در حکم برگ برنده است زیرا ندانسته به روس ها سود می رساند.

وی گفت : من روز 8 نوامبر 2016 یعنی چند روز پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری تلاش کردیم که علت عجیب دوستی ترامپ با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را بفهمم ولی تلاشم بی فایده بود.

رئیس پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد : روس ها به کسانی مانند ترامپ لقب " نادان سودرسان " را می دهند. لقب " نادان سودرسان" در دوران جنگ سرد به سر زبان ها افتاد و کرملین از این لقب برای توصیف آدم ساده لوحی که هر دستوری را اطاعت می کند و می توان رفتارش را پیش بینی کرد ، استفاده می کند.

ژنرال هایدن گفت : پس از گذشت 6 ماه از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید گفت که لقب " نادان سودرسان" واقعاً شایستۀ ترامپ است.

این ژنرال آمریکایی افزود : دولت ترامپ که از 120 روز پیش کار خود را آغاز کرده است ، در این چند ده روزه مشاور امنیت ملی ، دادستان کل و مدیر دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) را عزل کرد .

هایدن در پایان گفت: با نگاهی به اقدامات عجیب و غریب ترامپ در این مدت صد و بیست روزه ، من فکر می کنم که در نیکاراگوئه زندگی می کنم نَه آمریکا.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر