jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۹۳۰۳ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

یک مرکز پژوهشی رژیم صهیونیستی با انتشار گزارش سیاسی کوتاهی «رویکردی بدبینانه» از افق پیش روی اسرائیل را با توجه به چالش‌های متعدد و بزرگ اجتماعی و اقتصادی ارائه کرد.

به گزارش روزنامه عبری زبان جروزالم پست، طبق گزارش کوتاه منتشر شده از سوی مرکز پژوهشی «shoresh» رژیم صهیونیستی،‌ چالش‌های اجتماعی و اقتصادی موجود در اراضی اشغالی توان این رژیم را در دفاع از خود تهدید می‌کند.

این مرکز تاکید کرد، یک بحران امنیتی یا اقتصادی احتمال دارد عملیاتی را به راه اندازد که هیچ بازگشتی ندارد. دن بن داوود، یکی از پژوهشگران این مرکز به همراه ایال کیمهی، معاون مدیر مرکز، گزارش مذکور را به درخواست «شورای ملی اقتصاد» وابسته به دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی تهیه کرده‌اند. این مرکز پژوهشی در ادامه کاهش تولید، افزایش فاصله طبقاتی در سطح جامعه و گسترش فقر را برخی از چالش‌های بزرگی دانست که آینده اسرائیل را تهدید می‌کنند؛ تهدیدهایی که می‌تواند به زوالش بینجامد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر