jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۲۸۱۷۰   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۲:۳۵

هواپیمای اف 35 ساخت امریکا بعید است بتواند در مقابل سوخوی 35 ساخت روسیه مقاومت کند.

اف 35 یا سوخوی 35؛ در جنگ هوایی کدام پیروز است؟+عکس

به گزارش جام جم آنلاین از اسپوتنیک، دیو ماجومدار تحلیل گر مجله «نشنال اینترست» ضمن بیان این نکته گفت که تولیدات شرکت «لاکهید مارتین» توان مقابله هوایی با سوخو را ندارند، گفت: این شرکت در آینده بسیار دور شاید بتواند تمام امکانات و تجهیزات هواپیماهای جنگنده نسل پنجم خود را تغییر دهد. امروز بیشتر کشورها در حال به روز رسانی و تکمیل مدل های قبلی خود هستند.

به اعتقاد وی در روسیه بیشتر روی سوخوی 35 اس کار می شود که مدل کاملا به روز و جایگزین سوخوی 27 است.

با این حال، هواپیمای فوق پیشرفته اف 35 باید از درگیری رودررو با سوخوی 35 خودداری کند. اگر این هواپیما با سوخوی 35 روبرو شود، توان مقابله خواهد داشت؟ قطعا مجبور می شود مسیر خود را تغییر داده و از اف 22 و اف 15 درخواست کمک کند.

شانس نجات این هواپیمای امریکایی فقط در تغییر بخش الکترونیکی عرشه فوق پیشرفته آن است.

استفاده درست از تجهیزات الکترونیکی در داخل اتاق فرمان و پایین آوردن ردیابی در رادار به انجام ماموریت آن کمک می کد اما در برای درگیری رودررو ضعیف است.

خلبان اف 35 مجبور است به هر قیمتی از دوئل با سوخو خودداری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها