jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۵۳۸۴   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار زنجان اظهار کرد: بحث اشتغال موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، رحیم عصفوری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اینکه پارسال در کارگروه رونق اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت‌: در بخش صنعت با ایجاد توازن زنجیره اولیه مورد نیاز و توسعه فولاد و مس کشور برای تولید پایدار می‌توان مواد اولیه مورد نیاز در حوزه فولاد و مس را تامین کرد و تلاش شده است که دیگر خام‌فروشی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که این پروسه نیز باید در بخش سرب و روی استان نیز اجرایی شود و سرب و روی استان نیز مواد اولیه‌اش در استان تامین و در جهت تولید پایدار ورود پیدا کند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار زنجان خاطر‌نشان کرد‌: در بحث کشاورزی نیز باید به مقوله صنایع تبدیلی ورود پیدا کنیم که برخی از موارد ورود به این مقوله در استان را می‌توان کارخانه کشمش پاک‌کنی و بسته‌بندی آن که جدید ورود پیدا کرده‌ و ‌در این زمینه کار کنیم. همچنین در بخش گلخانه‌ها و احداث آن به مراتب عقب هستیم و تنها 29 درصد از آن تحقق یافته است و امید است با افتتاح گلخانه‌های وحدت این رقم را بالا ببریم و زمینه را برای اشتغالزایی و تولید در این بخش فراهم کنیم.

عصفوری با اشاره به اینکه بحث اشتغال موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: قطعا در بخش اشتغال نمی‌توان به حالت شعار کار کنیم و با توجه به اینکه نسبت به متوسط کشوری استان از نظر اشتغالزایی به مراتب جلوتر هستیم، نباید مغرور شویم و باید با تمام توان در این زمینه کار کنیم.

کمک به واحدهای کوچک تجاری

در ادامه این جلسه، ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود‌: سهم ارزش‌افزوده در بخش صنعت از تولید ناخالص داخلی استان 8 .17 بوده و در حدود 495 جواز تاسیس و طرح توسعه داده شده است که 46 میلیارد و 31 میلیون ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر