jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۱۸۳۹۸ ۲۳ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۷:۴۵

پسر 17 ساله با حضور در دادسرای جنایی تهران برای یافتن مادرش که او را در کودکی رها کرده بود، درخواست کمک کرد.

17 سال چشم انتظار دیدن مادر +عکس

به گزارش جام‌جم، روز دوشنبه پسری 17 ساله به نام علی درحالی که بغض گلویش را گرفته بود و اشک در قاب چشمانش پر شده بود، وارد شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران شد و برای یافتن مادرش درخواست کمک کرد.

وی به قاضی سهرابی گفت: مادرم با اصرار عمویش که سرپرستی او را به‌عهده داشت، با مردی ازدواج کرد، اما زندگی آنها با مشکل روبه‌رو شد و زمانی که مادرم به نام کبری مرا باردار بود، آنها از هم جدا شدند. مدتی بعد هم مادرم با مردی آشنا شد و با هم ازدواج کردند. اول قرار بود بعد از تولدم، شوهرش سرپرستی مرا هم به‌عهده بگیرد که نمی‌دانم چرا مادرم با او هم دچار اختلاف شده و از هم جدا شدند.

پسر 17 ساله ادامه داد: در یکی از روزهای زمستانی مادرم مرا به شیرخوارگاه آمنه سپرد و رفت. چند بار سراغم آمد، اما مرا با خودش نمی‌برد. همیشه چشم انتظار او بودم تا این‌که به مرکز نگهداری از کودکان دیگری منتقل شدم. شش ساله بودم که شوهر دوم مادرم سراغم آمد و مرا با خودش برد. او با زن دیگری ازدواج کرده بود.

وی افزود: در این سال‌ها دنبال مادرم بودم، اما نام و نشانی از او پیدا نکردم. شب‌ها با یاد او و آخرین تصویری که از مادرم در ذهن داشتم، می‌خوابیدم و صبح‌ها به امید یافتن او بیدار می‌شدم. زمانی که مدرسه می‌رفتم و بچه‌ها را می‌دیدم که با مادرانشان هستند، خیلی غصه می‌خوردم. درس خواندم و دیپلم گرفتم. کارگری می‌کنم و هزینه زندگی‌ام را تامین می‌کنم.

علی که با حسرت نام مادر را صدا می‌زد، گفت: در این چند سال ردی از او در چند محله تهران پیدا کردم؛ اما به این محله‌ها که سر زدم؛ بی‌نتیجه بود و او را پیدا نکردم. حتی نشانی از او در قم و چند شهر شمالی پیدا کردم. بسختی به آنجا رفتم تا شاید مادرم را پیدا کنم، اما خبری از او نبود. دلم گواهی می‌دهد او زنده است. می‌خواهم کمکم کنید تا او را پیدا کنم و حتی برای یک بار هم که شده می‌خواهم مادرم را ببینم. می‌خواهم بگویم دل برایش چقدر تنگ شده است. نمی‌دانم برای چه در این سال‌ها تنهایم گذاشت.

همزمان با شکایت پسر 17 ساله، بازپرس جنایی پرونده را برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار داد و دستور داد تا ماموران تحقیقات ویژه‌ای را برای یافتن مادر این پسر آغاز کنند تا او بتواند بعد از 17 سال جدایی از مادرش، بار دیگر او را ملاقات کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
وقتی خبررو خوندم خیلی ناراحت شدم امیدوارم همین روزا مادرشون پیدا شه خدایی قلبم درد گرفت
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
امیدوارم زودتر به خواسته ات برسی
۰
۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
مادرامون زندست قدرشونو نمیدونیم اما این بنده خدا دنبال مادرش میگرده خیلی ناشكریم
۰
۰
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
جام جم عزیزخواهش میكنم اگر این عزیزمادرش راپیداكرداطلاع رسانی كنید
۰
۰
محدثه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
عجب مادر بی عاطفه ای داره این طفل معصوم.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر