jamejamonline
البرز کد خبر: ۱۰۱۷۹۷۴   ۲۱ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۲۰

فرمانده انتظامی استان البرز خبر داد:

انهدام باند جاعلان حساب‌های بانکی در کرج

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای جاعلان میلیونی به شیوه جعل حساب‌های بانکی و انتقال موجود مالباختگان به کارت‌های مفقودی خبر داد.

انهدام باند جاعلان حساب‌های بانکی در کرج

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی مراجعه فردی به کلانتری ۲۶ ماهدشت و اعلام شکایت مبنی بر دریافت پیامکی در خصوص واریز و برداشت وجه از حساب بانکی وی، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران تجسس این کلانتری قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه ماموران احتمال متصور بودن کلاهبرداری، در واریز و برداشت صورت گرفته را می‌دادند، بیان کرد: با تحقیقاتی که ماموران از دارنده حساب بانکی انجام دادند مشخص شد که کارت بانکی شاکی مدتی پیش مفقود شده و چون فاقد موجودی بوده دیگر پیگیر مسدود شدن کارت نشده تا اینکه روز گذشته دو پیامک از طریق بانک مبنی بر واریز و به فاصله کمی برداشت مبلغ ۱۱۵ میلیون ریال از حسابش دریافت می کند.

سردار کامرانی صالح در ادامه افزود: در بررسی‌های صورت گرفته از پرینت بانکی دارنده حساب مشخص شد که واریز و برداشت وجه از یک پمپ بنزین انجام شده که بلافاصله اکیپی از ماموران به محل موردنظر اعزام و در تحقیق از دو نفر از متصدیان پمپ بنزین مشخص شد که مرد جوانی با مراجعه به آنها می خواهد در قبال نقد کردن موجودی کارت، مبلغی را به عنوان حق الزحمه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه با راهنمایی متصدیان پمپ بنزین و جستجوهای اطلاعاتی ماموران، متهم طی یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد، گفت: وی به جرم خود مبنی بر ۳۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری با همدستی چهار نفر دیگر اعتراف کرده و اذعان داشته که از طریق فردی که در حال حاضر در زندان به سر می برد حساب های افراد شناسایی شده را هک می کرده و سپس موجودی حساب ها را به کارت های مفقود شده واریز و از آن طریق به واسطه متصدیان پمپ بنزین مبالغ موجود را نقد و مبلغی نیز به عنوان دستمزد به آن ها پرداخت می کرده است.

سردار کامرانی صالح عنوان کرد: با تلاش ماموران پلیس سایر متهمان نیز شناسایی و در بازرسی از آنها یک فقره کارت بانکی حاوی مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه تاکنون تعداد پنج نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، گفت: تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان عزیز ضمن توجه به هشدارهای پلیس و رعایت موارد امنیتی درصورت مفقود شدن کارت های اعتباری و اسناد مالی خود، موارد را در اسرع وقت به بانک ها یا مراجع ذیصلاح اطلاع دهند تا از هرگونه سوء استفاده احتمالی پیشگیری شود و درصورت مشاهده موارد مشکوک آن را با نزدیکترین مرکز انتظامی درمیان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: